Ознака: убиство
Македонија

Почна судењето за убиството на струмичанецот чие тело беше пронајдено во браната „Турија“

пред 5 мес.
уапсен на неговата јахта

На Малта уапсен бизнисмен поради убиството на новинарката Карун-Галиција

пред 5 мес.
Македонија

Притвор за 30-годишниот Д.С. од Кочани кој го убил својот татко со нож

пред 6 мес.
Семеен сериски убиец

Индијка отрула шестмина роднини со цијанид за да ги контролира семејните финанси

пред 6 мес.
Крвава заседа

Сочекан на излез од ресторан па застрелан: Убиен контроверзен српски бизнисмен (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Регион

Штотуку убив пет луѓе: Маскар во туристички центар во Австрија

пред 6 мес.
Македонија

Подигнато обвиние за убиство на струмичанец чие тело беше пронајдено во браната „Турија“ кај Струмица

пред 6 мес.
Македонија

Семејна драма во Кочани: Сопруга го избодела сопругот во дворот

пред 6 мес.
за обвинетата поднесен е предлог за продолжување на притворот

ЈО поднесе обвинение и за девојката која учествувала во убиство на Пино Секондо

пред 7 мес.
ослободен од сите обвиненија

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

пред 7 мес.
Македонија

Фетаи и Бубевски остануваат во „Монструм“ до одлуката на Јовески, во судница ќе се слушаат „бомби“ за масакрот

пред 7 мес.
Свет

Тинејџер ги застрелал членовите на семејството и сам се пријавил во полицијата во Алабама

пред 7 мес.
Македонија

По крвавиот настан во Гостивар, сопружниците во стабилна состојба

пред 7 мес.
Мотивите сé уште не се познати

Убиство во Гостивар: Со остар предмет усмртена е жена, а две лица се повредени

пред 7 мес.
лани му бил забранет контакт и приближување до жената и децата

Албанец од Македонија со нож ја убил сопруга во Швајцарија

пред 8 мес.
Во прифатниот центар на грчкиот остров Лезбос

Малолетен мигрант со нож убил еден, а тешко повредил двајца свои врсници

пред 8 мес.
Несфатливо злосторство во Србија

Морничаво братоубиство: Полицијата го фатила додека го носел телото на брат му во количка (ВИДЕО)

пред 8 мес.
Регион

Психолозите утврдуваат дали жената што нарача убиство на сопругот била пресметлива

пред 8 мес.
хорор во психијатриска болница во градот Бужау

Романија: Полуден пациен уби четворица, а деветмина повреди со држач за инфузија

пред 8 мес.
инцидент во париз

Гостин убил келнер бидејќи предолго го чекал сендвичот

пред 8 мес.