Ознака: убиство
ослободен од сите обвиненија

Тони Цетински не е виновен за несреќата во која беше прегазен 62 годишен маж

пред 5 дена
Македонија

Фетаи и Бубевски остануваат во „Монструм“ до одлуката на Јовески, во судница ќе се слушаат „бомби“ за масакрот

пред 2 недели
Свет

Тинејџер ги застрелал членовите на семејството и сам се пријавил во полицијата во Алабама

пред 2 недели
Македонија

По крвавиот настан во Гостивар, сопружниците во стабилна состојба

пред 2 недели
Мотивите сé уште не се познати

Убиство во Гостивар: Со остар предмет усмртена е жена, а две лица се повредени

пред 2 недели
лани му бил забранет контакт и приближување до жената и децата

Албанец од Македонија со нож ја убил сопруга во Швајцарија

пред 3 недели
Во прифатниот центар на грчкиот остров Лезбос

Малолетен мигрант со нож убил еден, а тешко повредил двајца свои врсници

пред 3 недели
Несфатливо злосторство во Србија

Морничаво братоубиство: Полицијата го фатила додека го носел телото на брат му во количка (ВИДЕО)

пред 3 недели
Регион

Психолозите утврдуваат дали жената што нарача убиство на сопругот била пресметлива

пред 4 недели
хорор во психијатриска болница во градот Бужау

Романија: Полуден пациен уби четворица, а деветмина повреди со држач за инфузија

пред 4 недели
инцидент во париз

Гостин убил келнер бидејќи предолго го чекал сендвичот

пред 4 недели
уапсена е кога ги давала парите за услугата

Подмолен план на сопругата: Нудела 1.600 евра да го убијат сопругот, но и да изгледа како грабеж

пред 4 недели
Полицијата со нова кривична пријава за осомничениот за двете убиства во Струмица

Детали за убиството во Струмица: Го убил, го ставил во резервоар за гориво и го потопил во браната „Турија“

пред 1 месец
Одлука на јавното обвинителство

Притвор за осомничениот за убиството во Ново Лисиче

пред 1 месец
Смртоносна расправија во Ново Лисиче

Седумнаесетгодишно момче убиено со нож, напаѓачот уапсен

пред 1 месец
Регион

По убиството на тинејџерка, во Романија пронајдени останки на друга жртва

пред 1 месец
Македонија

Пронајдени во резервоар за гориво: Двајца мртви за два месеци во струмичката акумулација „Турија“

пред 1 месец
Регион

Игор Наџ е убиецот од Загреб, бебето што стана живо е негово дете

пред 1 месец