Едно лице е убиено во синоќешната престрелка што се случила во скопската населба Бутел велат од МВР од каде повеќе детали најавуваат за во текот на денов. Неофицијално, починало и второто лице кое било во возилото „голф“ кон кое било пукано.

Според пишувањата на медиумите, загинати се скопјанецот Камер Идризи (42) и негов роднина, познати на полицијата по пукањето во „Александар палас“ во 2019 година.