Министерството за внатрешни работи ги демантира написите во некои медиуми дека се приведени синот на Сашо Мијалков, Јордан и братот Влатко.

Оттаму велат дека тоа не е точно.

Се повикуваат на информативен разговор членови на неговото семејство, обезбедувувањето и сите кои би можеле да имаат некакви информации-вели за „Република„ портпаролот на МВР,Тони Ангеловски.