Ознака: мвр
Македонија

МВР: Лицата на кои им завршува државниот карантин викендов ќе може да заминат со претходна најава на лицата и возилата што ќе дојдат по нив

пред 2 мес.
Македонија

Вкупно 79 македонски државјани од утрово до 14 часот излегле на ГП Табановце

пред 3 мес.
Македонија

МВР: Стабилна е безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

пред 3 мес.
октомври термин за предвремени или редовни избори

45 или 100 дена: Дали предвремените избори ќе ја скратат и Пржинската влада?

пред 8 мес.
Македонија

МВР за акцијата во дискотеки: Приведени се две лица

пред 8 мес.
Усвоен Предлог-планот

Ветингот во МВР ќе го проверуваат и претставници на партиите

пред 8 мес.
Македонија

Aкција на МВР: На 54 локации откриени големи количества оружје и дрога

пред 8 мес.
Осум лица приведени, тројца во бегство

Хаосот на фудбалскиот натпревар во охридско настанал поради одлука на судиите, МВР со детали

пред 9 мес.
се вршело и претрес во неговиот дом

МВР поднесе кривична пријава против поранешниот пратеник Јосифовски

пред 9 мес.
на подрачјето на Скопје

Моторџиите синоќа беа „мета“ на полициска акција

пред 9 мес.
бил разведен со мајката

Таткото на децата оставени сами во автомобил бил во црква на прослава за Богородица

пред 9 мес.
За случајот е известен јавен обвинител

МВР: Пронајдени се родителите на двете деца оставени во автомобил

пред 9 мес.
Измами за добивање лични податоци

МВР предупредува – Не ставајте „like“ на лажни наградни игри на ФБ

пред 9 мес.
Македонија

Приведени двајца гостиварци, уценувале девојка

пред 10 мес.
две лица ќе се соочат со пријави за неовластено пукање од огнено оружје

Полицијата со „нула“ толеранција за пукањето на свадби

пред 10 мес.
Македонија

МВР апелира за достоинствено одбележување на Илинден

пред 10 мес.
Македонија

МВР за пукањето на свадбата: Еден потешко повреден, другиот надвор од животна опасност

пред 10 мес.
истрагата ќе утврди како дошло до инцидентот

Пиштолџии се веселеле на свадба во Тетово двајца ранети, едниот син на пратеникот Џеват Адеми

пред 10 мес.
По вчерашниот инцидент на плоштадот „Скендер бег“

МВР го потврдува Гури-Само тој пријавил дека бил нападнат

пред 10 мес.
Македонија

МВР потврди: Поранешниот возач на Хазби Лика се самоуби

пред 10 мес.