Ознака: Златко Марин
Македонија

Општина Аеродром ќе го преиспита договорот со маркетинг агенцијата вреден 73.000 евра

пред 2 години
Македонија

ГДУ: Заев побарај оставка од Марин, неговиот имиџ не може да го подобри ниту една агенција

пред 2 години
Нема мораториум во Аеродром - се чека одлуката на Уставниот суд

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ лажат дека нема законски основ за мораториум на градбите во Аеродром

пред 2 години
Градоначалникот Марин пресмета

Ако не се гради кај „Мајчин дом“ треба да платиме обештетување од 5.5 милиони евра

пред 2 години
Соопштение на градоначалникот, Златко Марин

Интервентни мерки против загадувањето во општина Аеродром

пред 2 години
Етеми вели дека ова е преседан

Привремено стопирана градбата на висококатницата кај Мајчин дом, инвеститорот ќе ја обжали одлуката

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Марин да си поднесе оставка

пред 2 години
Македонија

Марин крева раменици – тврди дека нема како да ја спречи изградбата на деветкатницата

пред 2 години
Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на градоначалникот на Аеродром, Златко Марин за 10-катницата кај Мајчин Дом

пред 2 години
Се копа за станбен деловен објект

Од рани зори багерите пристигнаа, аеродромци гневни – попландево ќе протестираат (ФОТО+ВИДЕО)

пред 2 години
ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Марин излажал

Ќе се гради десеткатница кај Мајчин дом во Аеродром?!

пред 2 години