Ознака: земјоделци
Економија

Започна пријавувањето за субвенции за 2021

пред 1 месец
Економија

Вкупно 65.544 земјоделци аплицирале за субвенции

пред 9 мес.
Економија

Земјоделците може да ги користат веќе извадените „трајни“ дозволи и во тридневниот карантински викенд

пред 11 мес.
Економија

Градинарите изземени од викенд-забраната за движење, за другите земјоделци посебни дозволи

пред 1 година
Економија

Димковски: Протестите на земјоделците се политички мотивирани

пред 2 години
Свет

ВО ЖИВО: Протест на француските земјоделци во Стразбур

пред 2 години
најава од министерот димковски

Власта ќе ги проверува земјоделците дали ги заслужуваат субвенциите

пред 2 години
Економија

СДСМ: Покажавме вистинска грижа за сите земјоделци

пред 2 години
Блокада кај Росоман

СДСМ: Немаше протест на лозари или овоштари, туку на фантомско здружение

пред 2 години
Економија

Трипуновски: Наместо пари за земјоделците, Министерството ќе купува кожни фотелји и автомобили

пред 2 години
нови обвинувања од опозицијата

Трипуновски: Ситуацијата со македонското земјоделие е очајна

пред 2 години
Земјоделците имаат рок од 60 дена да ги подигнат ваучерите

Ваучери за „зелена нафта“ за 1.899 земјоделци од Кочанско

пред 2 години
Економија

Прентовиќ: Законот за земјоделско земјиште ги мотивира младите земјоделци

пред 2 години
Економија

Овоштари: Цела Долна Преспа е на седативи и апчиња за смирување

пред 2 години
Бугарските земјоделци се жалат дека македонските домати им ја рушат цената

Македонскиот домат „го убива“ бугарскиот

пред 2 години
Економија

Земјоделците ги фрлааат јаболките, а МЗШВ вели – нема застој во откупот (ВИДЕО)

пред 2 години
Цветан Трипуновски член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во посета на Росоман

ВМРО-ДПМНЕ: На земјоделците им се дава откупни белешки на кои што нема цена

пред 2 години
стравуваат дека ќе треба да се откажат од земјоделското производство

Протест на земјоделци за експресниот пат Штип -Кочани: Бараат пристап до нивите

пред 2 години
рокот е до 30 идниот месец

Три илјади земјоделци поднеле барање за субвенции за 2019 година

пред 2 години
опозициската партија обвинува

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ наместо живот на земјоделците им донесе беда

пред 2 години