Ознака: војници
Македонија

Војниците со навршени 45 години ќе добиваат отпремнина од АРМ

пред 3 мес.
Индиски „пријателски оган“

Индија по грешка си соборила хеликоптер во Кашмир – шест војници загинале

пред 2 години
ПОНУДАТА ОД САД ОТФРЛЕНА

Германија нема да испрати дополнителни сили во Сирија

пред 2 години
Се договара создавање заеднички воен центар за вежби и тренинзи

САД ќе го зголемат военото присуство во Полска за илјада луѓе

пред 2 години
Македонија

Костадинов: Сиљановска не го знае бројот на војници на Армијата

пред 2 години
Свет

Американските сили привремено ја напуштаaт Либија

пред 2 години
дополнување на законот за служба во Армијата

Професионалните војници по 45 година ќе може да останат во служба во АРМ

пред 2 години
Според „Њујорк тајмс“

Трамп даде рок од четири месеци за повлекување од Сирија

пред 2 години
Поради опасност од шпионажа

Белгија ги забранува смартфоните на војниците за време на операции

пред 2 години
Истражување на институтот „Галуп интернешенел“

Народите на Северна Африка, Блискиот Исток и Пакистан најмногу би војувале за татковината

пред 2 години
Некои служеле и во Босна и Херцеговина

Британски војници масовно се самоубиваат (ВИДЕО)

пред 2 години