Ознака: влада
Македонија

Мицкоски: Матрицата на оваа влада е криминална

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски: Владата да одговори зошто го одбива понудениот план за справување со енергетската криза и дали во игра можеби се тендери во четири очи

пред 2 мес.
Македонија

Зошто Владата за историската комисија не бараше експерти за средниот век?!

пред 3 мес.
Македонија

Македонија пред се: Високите температури не беа пречка граѓаните и на пладне да излезат на протест пред Владата

пред 5 мес.
Македонија

Владата продолжува со манипулациите, денеска нема да расправа за францускиот предлог

пред 5 мес.
Македонија

До Владата стигнал „предлог со идеи“, а не решение, следуваат широки консултации

пред 5 мес.
Македонија

Слави Трифонов ја руши владата на Петков, причините се Македонија и економската криза

пред 6 мес.
Економија

Фактор.мк: Ковачевски со стажот зема малку поголема плата од Заев

пред 7 мес.
Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со оценка за 100-те дена на Владата: Македонија ја има се помалку, народот гладува, неопходна е лидерска средба за излез од кризата

пред 7 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Владата на СДСМ и ДУИ е целосно одлепена од реалноста, во време на криза трошат на кафиња

пред 9 мес.
Македонија

Кафето за владата чини 50.000 денари

пред 9 мес.
Македонија

Се потврдија пишувањата на „Пресинг ТВ“: Владата не демантираше дека со Бугарија договара македонскиот јазик да биде признат од 91-ва, а народот од 45-та

пред 9 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го поднесе предлогот за укинување на „пржинската“ Влада: Единствен излез и решение за Македонија се брзи парламентарни избори

пред 10 мес.
Македонија

ТВ 21: Портретот на Заев поставен на премиерскиот ѕид во Владата

пред 10 мес.
Македонија

Таче ќе јаде од златни чинии: 88 евра парче, нож од 10 евра, Владата ја подновува кујната за новиот премиер

пред 11 мес.
Македонија

Талат Џафери: Новата влада би ја преземала функцијата на 17 јануари

пред 11 мес.
Македонија

И Царовска одлучи да не учествува во новата влада

пред 11 мес.
Македонија

Бугарската влада и официјално се изјасни: Ветото за Македонија останува, виза само за Албанија

пред 12 мес.
Македонија

Гаши за белградска „Политика“: Преговараме со сегашниот и идниот премиер, а не со политички партии

пред 1 година
Македонија

Битиќи најавува: Наскоро нова влада „Заев 3“, смена на шест-седум министри

пред 1 година