Ознака: влада
Македонија

„Макканабис“ апелира до Владата да се дозволи извоз на цвет од канабис

пред 9 мес.
Македонија

Седница на Владата: Tеми надворешна политика, безбедност, економија

пред 9 мес.
И оние кои гласале за другите партии владата ја оцениле позитивно

Анкета: Позитивна оценка од Грците за првите чекори на Мицотакис

пред 9 мес.
Старо-новиот премиер положи свечена заклетва

Италија доби нова влада

пред 9 мес.
патишта, водоводни и канализациски мрежи, пазари..

Со пари од Програмата за рурален развој ќе се реализираат проекти во општините

пред 9 мес.
Одлуки од 152. Владина седница

ВО ЖИВО: Прес-конференција на портпаролот на Владата, Муамет Хоџа

пред 9 мес.
За поорганизирани и поеикасно дејствување при ситуација на криза

Усвоена Национална платформа за намалување на ризици од катастрофи

пред 9 мес.
Погрешни најави

Владата поправа: Се уште не е утврдено колку ќе изнесува минималецот

пред 9 мес.
Нина Ангеловска и Хисен Џемаили нови министри

Собранието ги прифати предлозите за министри и заменици министри во Владата

пред 9 мес.
ќе има мерки за покачување на платите во државата

Ребалансот на буџетот следната недела на владина седница

пред 9 мес.
Македонија

Владата усвои информација за купување простории за сместување на нашата мисија во седиштето на НАТО

пред 9 мес.
владата го промовираше Кодексот за етичко однесување

Санкции за функционерите кои нема да го почитуваат Етичкиот кодекс

пред 9 мес.
Македонија

Влада – во живо прес конференција за Етичкиот кодекс

пред 9 мес.
во екот на големите скандали

Владата усвои Етички кодекс за министрите и функционерите

пред 9 мес.
БУЏЕТСКА ПОДДРШКА

Владиниот бројчаник за долгови ќе додаде нови 125 милиони евра

пред 9 мес.
ОДЛУКА НА ВЛАДАТА

Од 1 септември на наставниците и професорите платите повисоки за пет проценти

пред 9 мес.
на тендерот се јавила само една фирма

Над 700 илјади евра ќе плати Владата за хортикултурни услуги

пред 10 мес.
Колумна

Владата со синдромот на доктор Џекил и мистер Хајд

пред 10 мес.
ќе раководи министерот за внатрешни работи

Владата формира оперативен тим кој ќе се бори против криминалот и корупцијата

пред 10 мес.
Македонија

Заев се врати од одмор, Владата денеска одржува седница

пред 10 мес.