Ознака: увоз
Економија

Мицкоски: Владата за два дена потроши 73 милиони денари за увоз на струја, авансните провизии продолжуваат

пред 1 година
Економија

Возила под ЕУРО 5 нема да може да се увезуваат во Македонијa

пред 3 години
статистика

Драматичен пад на извозот од 27, 4 отсто во првите пет месеци годинава

пред 4 години
Економија

Трговската размена зголемена

пред 4 години
трговската војна пред самиот крај

Кои се најтргуваните стоки меѓу САД и Кина?

пред 4 години
извештај на „евростат“

Германија и Италија најголеми производители на кафе

пред 4 години
Според косовската Агенција за статистика

Увозот од Србија во Косово намален од 12,3 отсто на 0,7 отсто

пред 5 години
откако во петокот приштина воведе забраната за увоз

Бектеши утре на Косово по аргументи за воведувањето забрана за увоз на компир и мед

пред 5 години
незрели политичари од двете земји носат незрели одлуки

До кога Косово и Македонија ќе си играат мајтап со мерки и контрамерки?!

пред 5 години
нова трговска војна меѓу двете земји

Косово забрани увоз на компири и мед од Македонија

пред 5 години
поради појава на африканска чума кај соседот

Македонија забрани увоз на свинско месо од Србија

пред 5 години
Одлука на АХВ поради африканската свинска чума

Забранет увозот на свинско месо од Србија

пред 5 години
заради трговските тензии на релација Кина - САД

Цената на нафтата на најниско ниво во седум месеци

пред 5 години
јужниот сосед ги засили мерките

Грција го забрани увозот на свинско месо од Бугарија

пред 5 години
откриени очигледни безбедносни пропусти

Кина го откажува увозот на месо од Канада, откриле адитиви, но и фалс сертификати

пред 5 години
Економија

Извозот за четири месеци над две милијарди долари, раст од 6,8 отсто

пред 5 години
Регион

За летната сезона Хрватска ќе “увезува“ – Филипинци

пред 5 години
Економија

Во јануари извозот 415, а увозот 569 милиони евра

пред 5 години
Најмногу се тргува со Германија и Грција

Извозот лани зголемен за 21,8 отсто

пред 5 години
Продолжува руско-украинската трговска војна

Русија забрани увоз на над 50 производи од Украина

пред 5 години