Ознака: угостители
Економија

Угостителите повторно незадоволни: Рестрикциите во работното време е кршење на уставните права

пред 9 мес.
Економија

Угостителите трпат големи загуби, му дадоа рок на Заев до утре

пред 10 мес.
Економија

Угостителите бараат итна средба со премиерот отворена за јавност

пред 10 мес.
Економија

НУК незадоволни од одлуката на Комисијата: Ако Владата ја прифати оваа препорака, нека размисли како и дали ќе ги надомести штетите

пред 10 мес.
Економија

Угостителите бараат средба со Комисијата за заразни болести

пред 10 мес.
Економија

Угостителите се противат на затворање на објектите за Нова Година

пред 10 мес.
Економија

НУК: Владата итно да ги преиспита своите одлуки за помош на најзагрозените индустрии од пандемијата

пред 11 мес.
Економија

НУК: Новото ограничување на работното време ќе ги натера угостителите да прават рационализација на вработувањата

пред 12 мес.
Економија

Намалени приходи и масовни отпуштања ќе донесат новите мерки за справување со вирусот, велат угостителите

пред 1 година
Економија

Угостителите бараат посебни протоколи за организација на свадби

пред 1 година
Економија

Дојдени сме до финансиски колапс, велат угостителите

пред 1 година
Македонија

Независна угостителска комора: Не ни требаат крпеници од протоколи, доброволно ќе ги затвориме објектите

пред 1 година
Економија

Угостителските објекти кои организираат свадби, прослави и настани очекуваат одлука за почеток со работа

пред 1 година
Економија

Пауновски: Угостителите да не ги отвораат објектите додека не се укине забраната за работа

пред 1 година
Економија

Комората на угостители ги очекува протоколите за нивната работа

пред 1 година
Премиерот бара од угостителите метод за сузбивање на сивата економија во нивните објекти

Спасовски до угостителите: Oсвен личниот интерес не гледаат ништо подалеку

пред 1 година
угостителите нема да ги користат мерките оти се недоволни и субјективни

Над 15 000 работници се отпуштени од туристичко угостителскиот сектор

пред 2 години