Ознака: угостители
Економија

Угостителите револтирани од власта ,најавата за отворање на терасите не ги спречи и денеска да протестираат

пред 2 недели
Економија

Угостителите и туристичките работници од денес ќе протестираат пред владата

пред 2 недели
Економија

Туристичките и угостителски работници прашаа: Ќе можете ли да ни помогнете?

пред 2 недели
Економија

Следете во живо: Угостителите и туристичките агенции на протест, остануваат на улица до исполнување на барањата

пред 2 недели
Економија

Ако имаме сала за 500 гости можеме да направиме веселба со 250 гости, велат угостителите

пред 2 мес.
Економија

Угостителите барат да се вратат свадбите и семејните прослави

пред 3 мес.
Економија

Бектеши: Не прифаќам ултиматуми, угостителите доволно беа поддржани

пред 3 мес.
Економија

Следете во живо: протест на угостителите, фотостудија и музичките бендови

пред 3 мес.
Економија

Угостителите денеска на протест: Бараат од Владата протоколи за работа, загубите им се огромни

пред 3 мес.
Македонија

Угостителските и хотелските работници бараат да имаат приоритет при вакцинирањето против COVID-19

пред 3 мес.
Економија

Угостителите гневни-Владата за едни мајка, за други маќеа

пред 3 мес.
Економија

Угостителите бараат Владата да објави колкава е искористеноста на финансиската помош

пред 3 мес.
Економија

Независниот угостителски синдикат во петок ќе се сретне со Битиќи

пред 3 мес.
Економија

НУК: Битиќи итно да го прецизира терминот за средба ако Владата има сериозна намера да помогне

пред 4 мес.
Економија

Битиќи: Угостителите добиваат финансиска поддршка како и сите останати сектори

пред 4 мес.
Економија

При крај ни е трпението, ви даваме рок до 25 јануари, реагираат угостителите

пред 4 мес.
Економија

Угостителите повторно незадоволни: Рестрикциите во работното време е кршење на уставните права

пред 4 мес.
Економија

Угостителите трпат големи загуби, му дадоа рок на Заев до утре

пред 5 мес.
Економија

Угостителите бараат итна средба со премиерот отворена за јавност

пред 5 мес.
Економија

НУК незадоволни од одлуката на Комисијата: Ако Владата ја прифати оваа препорака, нека размисли како и дали ќе ги надомести штетите

пред 5 мес.