Ознака: уфц
Брзо и ефикасно

УФЦ Копенхаген: Македонецот падна на подот по 17 секунди борба (ВИДЕО)

пред 1 година
пред 75.000 публика

Нурмагомедов посакува да ја брани титулата со борба во Русија

пред 1 година
Спорт

Од Стипе сите се плашат: Хрват разбива во УФЦ (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Продолжи да се бори со скршен нос: Сурова повреда на УФЦ борба (ВИДЕО)

пред 1 година
Спорт

Женска тепачка: Емили и Аманда не можеа да дочекаат да влезат во рингот (ВИДЕО)

пред 2 години
Спорт

Го викаат „корејскиот зомби“: Се врати од војска и го нокаутираше противникот за 58 секунди (ВИДЕО)

пред 2 години
скршил телефон на фан

Кобно селфи: Конор Мекгрегор уапсен во Мајами (ВИДЕО)

пред 2 години
Австралискиот борец со македонско потекло

Волкановски си обезбеди борба од соништата против Жозе Алдо во УФЦ

пред 2 години
УФЦ има нов шампион

Македонецот Волкановски растура во рингот (ВИДЕО)

пред 2 години
Спектакуларна завршница на „Најголемата борба во УФЦ историјата“

Кабиб го здроби МекГрегор, па му ги истепа и тренерите (ВИДЕО)

пред 2 години
жестока УФЦ увертира

Мекгрегор му порача на Нурмагомедов: Подобро ти е да бегаш

пред 2 години