Ознака: убиство
Несфатливо злосторство во Србија

Морничаво братоубиство: Полицијата го фатила додека го носел телото на брат му во количка (ВИДЕО)

пред 1 година
Регион

Психолозите утврдуваат дали жената што нарача убиство на сопругот била пресметлива

пред 1 година
хорор во психијатриска болница во градот Бужау

Романија: Полуден пациен уби четворица, а деветмина повреди со држач за инфузија

пред 1 година
инцидент во париз

Гостин убил келнер бидејќи предолго го чекал сендвичот

пред 1 година
уапсена е кога ги давала парите за услугата

Подмолен план на сопругата: Нудела 1.600 евра да го убијат сопругот, но и да изгледа како грабеж

пред 1 година
Полицијата со нова кривична пријава за осомничениот за двете убиства во Струмица

Детали за убиството во Струмица: Го убил, го ставил во резервоар за гориво и го потопил во браната „Турија“

пред 1 година
Одлука на јавното обвинителство

Притвор за осомничениот за убиството во Ново Лисиче

пред 1 година
Смртоносна расправија во Ново Лисиче

Седумнаесетгодишно момче убиено со нож, напаѓачот уапсен

пред 1 година
Регион

По убиството на тинејџерка, во Романија пронајдени останки на друга жртва

пред 1 година
Македонија

Пронајдени во резервоар за гориво: Двајца мртви за два месеци во струмичката акумулација „Турија“

пред 1 година
Регион

Игор Наџ е убиецот од Загреб, бебето што стана живо е негово дете

пред 1 година
Регион

6 мртви во Загреб: Го убил цело семејство, преживеало само бебето (ВИДЕО)

пред 1 година
причина љубомора

Убиство кое ја потресе земјата: Руска блогерка пронајдена мртва спакувана во куфер (ФОТО)

пред 1 година
Убистовто со огнено оружје е многу ретко во Иран

Градоначалникот на Техеран осуден на смрт заради убиство на сопругата

пред 1 година
Македонија

Направен е увид: Кој го уби дедото во Црвевци со давење?

пред 1 година
Регион

Албанец од Австралија ја убил ќерката бидејќи доцнела од вечерно излегување (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Поранешниот возач на Хазби Лика пронајден мртов со рана од огнено оружје

пред 1 година
РАСВЕТЛеНО ГРОЗОМОРНОТО УБИСТВО ВО СТРУМИЦА

Пријател го ликвидирал Иљашев, па во метално буре го фрлил во „Турија“

пред 2 години
НЕ МИСЛИ ДА ЧЕКА

Ел Чека со нова „бомба“ – дали Бујар Османи барал да се прикрие убиство?

пред 2 години
ојо со детали за семејната трагедија во шуто оризари

Притвор за лицето кое ја уби жената што ги делеше братучедите во расправија

пред 2 години