Ознака: туристи
Регион

Кипар ги отвора границите за туристи, ама не ги прифаќа сите вакцини

пред 3 години
Свет

Фон дер Лајен: Вакцинираните американски туристи ќе може да дојдат во ЕУ

пред 3 години
Регион

Ова се правилата за туристите во Грција: Дезинфекција на рацете, носење маска, плаќање со картици

пред 4 години
Регион

Македонија црна дупка: Србите на море во Грција ќе одат преку Бугарија

пред 4 години
Регион

Токму пред почетокот на сезоната: Короната во Грција стивнува

пред 4 години
потенцијалот е огромен

Македонија ќе привлекува туристи од Азија

пред 5 години
Поради огромниот интерес

Отворена за туристи контролната сала на Чернобил

пред 5 години
Според најновите податоци

До септември Турција ја посетиле над 31 милион туристи или 15% повеќе од лани

пред 5 години
Престолонаследникот Мухамед бин Салман сака да ја диверзифицира економијата

Саудиска Арабија се отвора за туристите, но воведува правила за јавен морал

пред 5 години
Четврта година по ред

Бангкок најпосетен град во светот од туристи

пред 5 години
Регион

Во Албанија најбројни туристите од Косово и од Македонија

пред 5 години
Регион

Се пожалиле на лошата храна: Сопственик на ресторан во Албанија нападна шпански туристи (ВИДЕО)

пред 5 години
на граничниот премин Дојран

Странски велосипедист им покажа на македонските шофери што е култура (ФОТО)

пред 5 години
Економија

За 16,6 проценти повеќе туристи во јуни, најбројни од Турција, Полска и Србија

пред 5 години
ужас во анталија

Автобус со туристи во близина на Кемер излета од патот (ФОТО)

пред 5 години
на брегот на Исланд

Морничава глетка: Туристи пронашле 50 насукани китови на плажа во Исланд

пред 5 години
Економија

Се бара формирање на туристичка инспекција за справување со сивата економија

пред 5 години
Регион

Направиле сметка 600 евра во ресторан и не сакале да платат: Германски туристи во Хрватска му се заканиле на газдата дека ќе пишат негативен коментар на „Trip advisor“

пред 5 години
Економија

Намален бројот на туристи во мај

пред 5 години
Бисерот на Босфор

За пет месеци Истанбул го посетиле рекордни 5,5 милиони туристи

пред 5 години