Ознака: трамп
Свет

Американскиот Сенат го отфрли барањето судењето за импичмент на Трамп да се прогласи за неуставно

пред 3 мес.
Свет

Продолжува постапката за отповикување на Трамп

пред 3 мес.
Свет

Трамп стави вето на буџетот за одбрана на САД

пред 4 мес.
Свет

Адвокатите на Трамп: Зад изборната „кражба“ на Бајден стои пензиониран адмирал и човек на Џорџ Сорос

пред 5 мес.
Свет

Трамп не се откажува, на твитер напиша: Јас победив на изборите!

пред 5 мес.
Свет

Судот во Пенсилванија донесе одлука во корист на Трамп

пред 5 мес.
Свет

Трамп: Ја криеја вакцината за да не победам

пред 5 мес.
Свет

Трамп ќе објавува некролози за да докаже дека мртви луѓе гласале за Бајден

пред 5 мес.
Свет

Напад пред Белата куќа, повредени приврзаници на Трамп

пред 6 мес.
Свет

Трамп се лекува со терапевтски лек „ремдесивир“

пред 7 мес.
Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп и Меланија позитивни на Ковид-19

пред 7 мес.
Свет

Трамп ја именува Ејми Кони Барет за нова судијка во Врховниот суд на САД

пред 7 мес.
ПОЧНАТА ПРОЦЕДУРА ЗА ГЛАСАЊЕ ДОВЕРБА ВО КОНГРЕСОТ

САД со афера Украинагејт – кој ќе ја плати цената Трамп или Џо Бајден?

пред 2 години
Свет

Трамп прогласи вонредна состојба во Флорида (ВИДЕО)

пред 2 години
По неуспешната понуда за купување

Трамп драстично го зголеми интересот на туристите за Гренланд

пред 2 години
Свет

Трамп најмногу твитал за Русија

пред 2 години
Магазин

Трамп по свој вкус го креирал изгледот на неговата супер луксузна лимузина (ВИДЕО)

пред 2 години
ВРЕДНОСТА Е ОСУМ МИЛИЈРДИ ДОЛАРИ

Трамп стави вето на одлуката на Сенатот: САД продолжува со испорака на оружје на Блискиот Исток

пред 2 години
Македонија

Ел Чека до Заев: Кога ќе бараш САД да ме апсат, осигурај се дека зборуваш со Трамп

пред 2 години
Свет

Трамп: Ќе станев претседател и ако немаше социјални мрежи

пред 2 години