Ознака: терористи
Свет

Едниот од терористите од Москва во Таџикистан бил осуден на затвор поради силување на 13-годишно момче

пред 2 мес.
Свет

Teрористите имале хонорар од само 1200 евра

пред 2 мес.
Свет

На терористите од Москва со елетрошокови им ги пржеле гениталиите

пред 2 мес.
Свет

Германија ја забрани исламската организација „Ансар интернешнел“ поради сомнеж дека финансира тероризам

пред 3 години
Македонија

Голем срам за село Челопек, велат месните жители, откако се откри дека оттаму потекнува терористот во Виена

пред 4 години
Свет

Турција: Во операцијата во Сирија убиени 342 терористи

пред 5 години
меѓу нив Хамас и иранската Револуционерна гарда

На годишнината од 11 септември САД воведе санкции за терористички групи

пред 5 години
за да се олесни носењето обвиненија против милитанти

ЕУ воспостави антитерористички регистар

пред 5 години
Берлин за првпат прифаќа деца на терористи од Сирија

Четири германски деца родени во ИД се вратија дома од Сирија

пред 5 години
епилог од полициската акција на островот

Сите осомничени за нападите на Шри Ланка се уапсени или загинати, тврди полицијата

пред 5 години
во антитерористичка операција во Сибир

Руски специјалци разбиле терористичка ќелија, убиени двајца милитанти (ВИДЕО)

пред 5 години
ГРЦИЈА ПО ВЧЕРАШНАТА ЕКСПЛОЗИЈА ВО ЦРКВА ВО АТИНА

Супер извежбани терористи само вежбале, следува нешто поголемо

пред 5 години
Сирија полека ја чисти територијата од ИСИЛ

Мртви терористи расфрлани по вулкански ридови (ФОТО)

пред 6 години