Ознака: Теодора Генчовска
Регион

Генчовска: Нема нов француски предлог, сè зависи од Скопје

пред 6 дена
Регион

Генчовска: Петков му ветил на Вархеји дека ќе го укине ветото за Македонија

пред 3 недели
Македонија

Генчовска: Само вметнувањето на бугарското малцинство во Уставот нема да биде доволно за кревање на ветото

пред 2 мес.
Македонија

Нашиот Државен архив му предал на бугарскиот над 50.000 копии од егзархиски документи

пред 2 мес.
Регион

Дали официјална Софија го враќа во игра само Договорот за добрососедство?

пред 2 мес.
Македонија

Генчовска контра Петков, не спомена „поместување“ на ветото: Прво Бугарите во уставот, па почеток на преговори

пред 2 мес.
Македонија

Генчовска ги потврди разијдувањата со Петков: До крајот на француското претседателство нема време за впишувањето на Бугарите во Уставот на РСМ

пред 3 мес.
Македонија

Генчовска со скандалозен настап во парламентот: Бугарија име две надворешни политики, една на премиерот Петков и една на МНР!

пред 3 мес.
Македонија

Шпекулации или нови тензии во бугарската влада: Генчовска оди во НАТО, на нејзино место Весела Чернева, советничка на премиерот Петков?

пред 3 мес.
Македонија

Генчовска ја демантира германската колешка: Ништо не сме ветиле за Македонија, нема никаков напредок околу политичките прашањаво

пред 3 мес.
Македонија

Министерките за надворешни работи на Германија и Бугарија се согласиле Скопје и Тирана до летово да ги започнат преговорите со ЕУ

пред 3 мес.
Регион

Соработници на комунистичката тајна служба во новата бугарска влада

пред 7 мес.