Ознака: Талат Џафери
Македонија

Џафери преку писмо тврди дека имал право да ги заклучува пратениците

пред 3 недели
Македонија

Али Ахмети од срце исто како Зоран Заев на срце, а командантот Талат Џафери ни со бурка не може да го сокрие простотилакот

пред 4 недели
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата ја поднесоа интерпелацијата за Талат Џафери: Кој ќе ги поддржи?

пред 1 месец
Македонија

Мицкоски за Талат Џафери: Спикерот, за жал, е полн со примитивизам кој има цел да предизвика инцидент налик на оној од 27 април

пред 1 месец
Македонија

Mицевски: Ќе поднесеме интерпелација за Џафери

пред 1 месец
Македонија

Талат денеска има нова можност да затвора пратеници

пред 1 месец
Македонија

Џафери ги надмина сите граници: „Притворени“ пратеници, хаос во Собрание

пред 1 месец
Македонија

Џафери не се извини за пцостите и навредите

пред 1 месец
Македонија

„Бегај бе таму хеј сус“ му порача ВМРО-ДПМНЕ на Талат Џафери (ФОТО)

пред 1 месец
алијанса за албанците обвинува

Прорусите заедно ја слават 20-годишнината од ДУИ и 70-годишнината на Кадиров

пред 2 мес.
став на вмро-дпмне

Која била мисијата на Чеченците во Македонија?

пред 2 мес.
Македонија

Милошоски прашува што и ветил лани Талат Џафери на чеченската делегација?!

пред 2 мес.
вмро-дпмне прашува

Дали Џафери дали во Берлин ќе каже дека пцуе, навредува и врши мобинг на вработените во Собранието?

пред 2 мес.
Македонија

Апасиев: Еден момент ни „промакна“ во пцостите и мобингот на Талат Џафери

пред 2 мес.
вмро-дпмне обвинува

Три дена молк од крими коалицијата СДСМ-ДУИ за примитивизмот на Талат Џафери

пред 2 мес.
став на вмро-дпмне

СДСМ и ДУИ секој ден покажуваат дека не го почитуваат Собранието, а деспотот од Форино оди и чекор понатака

пред 2 мес.
Македонија

Премиерот Ковачевски го брани спикерот Џафери: Ја погледнав снимката, но не се гледа со кого се разговара, ниту кој разговара

пред 2 мес.
Македонија

Аљоо, Талат, сам јави и се на вицепремиерката Грковска!

пред 2 мес.
Македонија

Ќе има ли одоговорност од Џафери за пцуењето и навредите?

пред 2 мес.
Македонија

ДУИ и СДСМ својата агенда во Собранието ја спроведуваат преку Талат Џафери: „Алооо, чекајте љуѓе, оооо“!

пред 2 мес.