Ознака: судар
Регион

Португалски товарен брод разнесе грчки миноловец пред пристаништето во Пиреа (ВИДЕО)

пред 3 години
на стазата Спа Франкошамп

Возачот на Формула 2, Антоан Хуберт загина во несреќата во Белгија (ВИДЕО)

пред 5 години
ќе биде достапна и за останатите производители

Нова технологија на заштитни перничиња кои го намалуваат ударот за 75 отсто

пред 5 години
Свет

Судар на демонстрантите и полицијата во Хонг Конг (ФОТО)

пред 5 години
Свет

Драма во Амстердам: Судар на два патнички авиони (ФОТО)

пред 5 години
Свет

Во судир на два авиони загинаа двајцата пилоти

пред 5 години
испадна смешен за сите пари

Се фалеше со Ламборџини, па се заби во ѕид (ВИДЕО)

пред 5 години
Во Јапонското море

Траект удрил во кит, стотина повредени

пред 5 години
На висина од околу три километри

Петмина загинати при судар на авион и хеликоптер на Алпите

пред 5 години
кај демир капија

Патничко возило удрило во камион на ЈП „Македонија пат“

пред 5 години
застрашувачко видео

Возач на камион заглави на пруга, погледнете што возот му направи (ВИДЕО)

пред 5 години
На пругата Скопје - Кичево

Воз удри во автобус – двајца повредени

пред 5 години