Ознака: спутник
Свет

Во САД може да се патува со сите вакцини освен со Спутник

пред 3 години
Македонија

Нема веќе „Спутник“ вакцини, власта протера уште еден руски дипломат

пред 3 години
Регион

Брнабиќ: Србија донираше уште 13.000 вакцини „Спутник V“ на Македонија

пред 3 години
Свет

Здравствениот регулатор на Бразил го одби увозот на руската вакцина Спутник В

пред 3 години
Македонија

Филипче: Институтот Торлак ќе биде наш стратешки партнер на набавка на вакцини во периодот кој е пред нас

пред 3 години
Свет

Мноумина кај нас ја примија: Ќе ја признае ли ЕУ руската вакцина?

пред 3 години
Македонија

Филипче: Со „Спутник” ќе се вакцинираат вработените во МВР, АРМ, градинките, возачите на ЈСП

пред 3 години
Македонија

Србија ни донира 20.000 дози од вакцината „Спутник“

пред 3 години
Свет

Путин, Меркел и Макрон разговарале за регистрација на руската вакцина „Спутник В“ во ЕУ

пред 3 години
Регион

Производството на „Спутник V“ во Србија ќе почне пред мај

пред 3 години
Регион

Албанија доби 10 илјади вакцини „Спутник В“, донација од Емиратите

пред 3 години
Свет

Лидерите на Саксонија, Саксонија-Анхалт и Тирингија се залагаат за регистрација на Спутник V

пред 3 години
Свет

Италија e првата земја од ЕУ која ќе произведува „спутник В“

пред 3 години
Македонија

Владата го овласти Филипче да ја започне постапката за набавка на руската вакцина

пред 3 години
Регион

Во Србија почнува масовна ревакцинација, пристигнаа нови 50.000 дози на „Спутник V“

пред 3 години
Свет

ЕУ го прими руското барање за регистрација на вакцината „Спутник V“

пред 3 години
Регион

Во Србија за една недела пристигнуваат 250 000 дози на „Спутник В“, а потоа и 105 300 дози од „Фајзер“

пред 3 години
Според американската Национална агенција за разузнавање

На Балканот е можен воен судир во 2019 година

пред 5 години