Ознака: софтвер
Македонија

ДИК ја засилува безбедноста на софтверот за локалните избори

пред 3 мес.
Македонија

Нов скандал на Рашковски: Склучил тригодишен договор за софтверски лиценци од дури милијарда денари

пред 8 мес.
Македонија

Судот им определи мерки за претпазливост на останатите две лица, опфатени со истрагата за набавка на софтвер

пред 8 мес.
Македонија

ОЈО отвори истрага против 4 лица за набавка на софтвер

пред 8 мес.
Македонија

Рашковски набавил софтвер за систем за кој што и самиот патентирал софтвер и хардвер

пред 9 мес.
Македонија

Обвинителството отвори истрага за 4 члена на ДИК за набавката на софтверот што се користеше за изборите

пред 1 година
Македонија

По наредба на судија: Oбвинителство влезе во ДИК и го зеде спорниот софтвер

пред 1 година
знаел за манипулацијата, но продолжил со продажба на автомобилите

Поранешниот шеф на Ауди на суд заради „дизелгејт“

пред 2 години
откако моделот беше приземјен ширум светот

Боинг ја поправи грешката на „737 Max“: Ќе биде најбезбедниот авион на светот

пред 3 години
Откритие на мобилната апликација

WhatsApp се спаси од системот за инсталирање шпионски софтвер во смартфони

пред 3 години
се исклучува можноста за софтверски напад

Фејсбук го трпи најтешкиот прекин во својата историја

пред 3 години