Ознака: СНЕГ
Регион

Снег вее во Хрватска

пред 7 мес.
Регион

Хрватска блокирана од снег

пред 7 мес.
Македонија

Викендов снег и студ

пред 8 мес.
Регион

Невремето во Грција донесе снег, затворени училишта и проблеми во сообраќајот

пред 8 мес.
Македонија

Снег во Скопје

пред 9 мес.
Регион

Снежно невреме во Хрватска предизвика проблеми во патниот и морскиот сообраќај

пред 9 мес.
Регион

Снегот ги затвори училиштата и градинките во Грција

пред 9 мес.
Магазин

Доаѓа поларен бран: Снег за Василица

пред 9 мес.
Македонија

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ на Град Скопје: Шилегов ќе потроши над 100 илјади евра за чистење на снег кој што го нема во Скопје

пред 9 мес.
Магазин

Сибирски бран се движи кон Македонија

пред 9 мес.
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патот Дебар – Маврово

пред 9 мес.
Свет

Снежна бура го затрупа северот на Италија

пред 10 мес.
Магазин

Студениот бран пристигна во Македонија

пред 11 мес.
Регион

Aпокалиптични слики од Грција: Улиците покриени со снег, уништени овоштарници, маслинови дрва

пред 12 мес.
Регион

Снег на планините во Босна и Херцеговина

пред 1 година
Регион

Во Австрија и Италија од вчера паѓа снег, во регионов врвовите на Бјелашница имаат бела покривка

пред 1 година
Македонија

Маскенбал со капи и шалови: На денот на шегата снег во Скопје (ФОТО)

пред 2 години
Економија

Земјоделците се израдуваа на снегот

пред 2 години
Магазин

Од сабота снег и на пониските места

пред 2 години
Копаоник подготвен за скијање

Првиот снег во Македонија се очекува за неколку дена

пред 2 години