Ознака: словенија
првиот натпревар репрезентативците го играат против финска

Македонските одбојкари утре дебитираат на Европското првенство

пред 5 дена
на пат кон Блед каде ќе учествува на стратешки форум

Драма над Словенија: Гром удри во авионот во кој летал Ивица Дачиќ

пред 2 недели
како на филм, го киндапирале, го ставиле во багажник, потоа го исфрлиле во шума

Затвор па протерување за мигрантите кои киднапираа Словенец

пред 3 недели
Зголемена за 3,6 проценти во однос на лани

Просечната плата во Словенија 1.108 евра

пред 3 недели
на земјата ќе и биде потребно се повеќе енергија, вели премиерот Шарец

Словенија сака да гради поголема нуклеарка во Кршко

пред 3 недели
За да се запрат илегалните мигранти

Словенија со дополнителна ограда на границата со Хрватска

пред 4 недели
Регион

Н1: Самоорганизирани групи во Словенија „ловат“ мигранти

пред 1 месец
Економија

Во Словенија просечна плата 1100 евра, Македонија на дното во регионот со 400 евра

пред 1 месец
Македонија

Претседателот Пендаровски во официјална посета на Република Словенија

пред 2 мес.
во словенија

Десет тони керозин истекоа од превртен воз

пред 3 мес.
Регион

Билборди за независноста на Словенија ги возбудија страстите во Србија

пред 3 мес.
Регион

Словенија и Хрватска пред судот во Стразбур поради банкарски долгови

пред 3 мес.
Регион

Словенија бара работници: Недостасуваат градежници и здравствен кадар

пред 4 мес.
Премиерот на бизнис форум во Љубљана

Заев: Големи перспективите за унапредување на економската соработка со Словенија

пред 4 мес.
Македонија

Заев се сретна со Пахор и Жидан

пред 4 мес.
Македонија

Заев: Јасен сигнал од ЕУ за почеток на преговори со нашата земја ќе има позитивен импакт за Западен Балкан(видео)

пред 4 мес.
недостаток на работна сила

Словенија ги отвора вратите за странци: Бараат лекари, градежници, угостители

пред 4 мес.
Според Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД)

Во Словенија ќе се укинат голем број работни места

пред 4 мес.