Ознака: словенија
Македонија

Оставка од Тозија за навредите кон Јанша побараа и Македонците од Словенија

пред 2 мес.
Регион

Во Словенија за една година се одложува плаќањето на кредите на компаниите

пред 5 мес.
Регион

Затворени 27 гранични премини помеѓу Хрватска и Словенија

пред 5 мес.
Регион

Бројот на заразени со коронавирус во Словенија се зголеми на шест

пред 5 мес.
Регион

Словенија го празнува Денот на независноста

пред 8 мес.
Регион

Словенија пред еден од најтоплиот Божик во последните 70 години

пред 8 мес.
Регион

Корса му се пикна под тркала: Kaмион ја проби оградата и падна во провалија (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Свет

Словенија и Италија ја зајакнуваат полициската соработка

пред 9 мес.
Економија

Размената со Словенија добра со можност за нејзино продлабочување

пред 10 мес.
Македонските одбојкари се враќаат дома

Ништо од осминафинале, Турција поразена од Финска

пред 11 месец
првиот натпревар репрезентативците го играат против финска

Македонските одбојкари утре дебитираат на Европското првенство

пред 11 месец
на пат кон Блед каде ќе учествува на стратешки форум

Драма над Словенија: Гром удри во авионот во кој летал Ивица Дачиќ

пред 12 мес.
како на филм, го киндапирале, го ставиле во багажник, потоа го исфрлиле во шума

Затвор па протерување за мигрантите кои киднапираа Словенец

пред 12 мес.
Зголемена за 3,6 проценти во однос на лани

Просечната плата во Словенија 1.108 евра

пред 12 мес.
на земјата ќе и биде потребно се повеќе енергија, вели премиерот Шарец

Словенија сака да гради поголема нуклеарка во Кршко

пред 12 мес.
За да се запрат илегалните мигранти

Словенија со дополнителна ограда на границата со Хрватска

пред 12 мес.
Регион

Н1: Самоорганизирани групи во Словенија „ловат“ мигранти

пред 1 година
Економија

Во Словенија просечна плата 1100 евра, Македонија на дното во регионот со 400 евра

пред 1 година
Македонија

Претседателот Пендаровски во официјална посета на Република Словенија

пред 1 година
во словенија

Десет тони керозин истекоа од превртен воз

пред 1 година