Ознака: словенија
Регион

Билборди за независноста на Словенија ги возбудија страстите во Србија

пред 1 година
Регион

Словенија и Хрватска пред судот во Стразбур поради банкарски долгови

пред 1 година
Регион

Словенија бара работници: Недостасуваат градежници и здравствен кадар

пред 1 година
Премиерот на бизнис форум во Љубљана

Заев: Големи перспективите за унапредување на економската соработка со Словенија

пред 1 година
Македонија

Заев се сретна со Пахор и Жидан

пред 1 година
Македонија

Заев: Јасен сигнал од ЕУ за почеток на преговори со нашата земја ќе има позитивен импакт за Западен Балкан(видео)

пред 1 година
недостаток на работна сила

Словенија ги отвора вратите за странци: Бараат лекари, градежници, угостители

пред 1 година
Според Организацијата за економска соработка и развој (ОЕЦД)

Во Словенија ќе се укинат голем број работни места

пред 1 година
Бројот на нелегални преминувања на границата зголемен за 150 отсто

Словенците протестираат против мигрантите, бараат подобра заштита на границата

пред 1 година
Регион

Во Словенија запленети 275 килограми наркотици

пред 1 година
Регион

Европската комисија ја пријави Словенија пред судот на ЕУ во Луксембург

пред 1 година
Работен појадок организиран од словенечкиот амбасадор Милан Јазбец

Словенечките компании кои работат во државава оптимисти за економијата

пред 1 година
нова туристичка атракција

Хотел во Љубљана ги доби првите капсули за преспивање

пред 1 година
"Големо уво" на релација Загреб-Љубљана

Афера со прислушување ги затегна односите меѓу Словенија и Хрватска

пред 1 година
Во Словенија

Работно време од 6 часа, платата иста, работниците презадоволни

пред 1 година
Киднаперот се заканувал дека со штрафцигер ќе го убие шоферот

Драма во Љубљана: Обид за киднапирање автобус, едно лице убиено

пред 1 година
Регион

Нов спор меѓу Хрватска и Словенија околу сметање на времето

пред 2 години
Економија

Тевдовски во Љубљана: Успешно ги спроведуваме препораките на ЕК за економски реформи

пред 2 години
Македонија

Словенија го ратификува Протоколот за членство на Македонија во НАТО

пред 2 години
Словенечкиот премиер Шарец со изјава за Ал Џезира Балканс

Словенија и се нуди на ЕУ за решавање проблеми како оној меѓу Скопје и Атина

пред 2 години