Ознака: Слави Трифонов
Регион

Трифонов: Во Македонија нема бугарско малцинство туку Бугари

пред 9 мес.
Регион

Партнерите ќе се тужат: Tрифонов ќе го тужи Петков затоа што го нарече „мафија“

пред 10 мес.
Регион

Трифонов: Пратениците се купени

пред 10 мес.
Регион

Партијата на Петков објави дека пратеници од кај Трифонов ќе ја спасуваат владата да не падне

пред 10 мес.
пресликано сценарио

И Бугарија доби свои Крсто, Бети, Зекир, Владанка: Владата на Петков ќе се спасува со осумина пратеници

пред 10 мес.
Регион

Трифонов: Ја напуштив владата поради Македонија

пред 10 мес.
Регион

Слави Трифонов нема да дозволи да се тргне ветото за Македонија

пред 12 мес.
Регион

Трифонов бара од Петков да не го крева ветото за „Северно Македонците“

пред 12 мес.
обвинува мицкоски

Комедијантот Трифонов е еден од главните македономрзци

пред 1 година
Македонија

MНР и Владата молчат на навредите на Слави дека сме „северномакедонци“

пред 1 година
Македонија

Трифонов се дообјаснува: „Северномакедонците треба да ги признаат своите историски корени“

пред 1 година
Македонија

Слави Трифонов сака да се пазари: Укинување на визите за САД за Бугарите и влез во Шенген зоната за кревање на ветото за „северномакердонците“

пред 1 година
слави трифонов го врати мандатот

Бугарија оди на нови избори-нема датум за преговори за Македонија

пред 2 години
Магазин

„Пусти пусти моду“ хит на изборите во Бугарија

пред 2 години
Македонија

Борисов и Трифонов изедначени: И на овие избори во Бугарија тешко дека некој ќе направи влада

пред 2 години
Регион

Слави Трифонов го враќа мандатот за формирање влада во Бугарија

пред 2 години
Регион

Борисов го коментира враќањето на мандатот од шоуменот: Трифонов е политички плашливец

пред 2 години
Регион

Шоументот Слави го врати мандатот, Бугарија оди кон нови избори

пред 2 години
Регион

Слави Трифонов го откачи Борисов за новата влада на ГЕРБ

пред 2 години
со овој глумец-аматер треба да преговараме за историја

Александар Македонски барал бугарски пасош: Kако Слави Трифонов се потсмеваше со споменикот во Скопје (ВИДЕО)

пред 2 години