Ознака: северна кореја
по неуспехот на самитот во ханој

Северна Кореја обновува полигон за лансирање ракети?

пред 2 години
Ким Џонг Ун не го ферма западот

Вистинити ли се снимките за центарот за ракети во Северна Кореја?

пред 2 години
пропадна самитот на двајцата лидери

Трамп и Ким без договор, санкциите против Северна Кореја остануваат

пред 2 години
северно корејскиот лидер често паузирал на патот кон ханој

Ким застана на пуш-пауза пред утрешната средба со Трамп (ВИДЕО)

пред 2 години
трамп и ким на втора средба кон крајот на февруари

Најлутите опоненети одново на маса, овојпат во Ханој, Виетнам

пред 2 години
Со цел да се поттикне комунистичкиот режим во Пјонгјанг да соработува

Лавров: Треба да се олабават санкциите кон Северна Кореја

пред 2 години
најлутите опоненети одново на маса

Нова средба Трамп и Ким кон крајот на февруари

пред 2 години
ќе ја заменат со помлада и поубава

Омилената спикерка на Ким Џонг Ун заминува во пензија

пред 2 години
Аналитички центар од САД тврди дека Пјонјанг продолжува да развива оружје

Северна Кореја поседува тајни бази со балистички ракети

пред 2 години
Извештај на оганизацијата „Хјуман рајтс воч“ за состојбата во Северна Кореја

Сексуалното насилство е прифатено како нормален дел од животот

пред 2 години
Најава на американската администрација

Нова средба Трамп – Ким Јонг-ун

пред 2 години
како дел од акциониот план за помирување

Двете Кореи наскоро ќе воспостават железничка и патна мрежа

пред 2 години
Загриженост во Јужна Кореја

Сеул: Пјонгјанг поседува до 60 атомски бомби

пред 2 години
Затоплување на односите на Корејскиот Полуостров

Северна и Јужна Кореја деминираат дел од границата

пред 2 години
Лидерите на двете Кореи потпишаа декларација

Договорено нуклеарно разоружување на Кореја

пред 2 години
Северна Кореја слави 70 години самостојност

Северна Кореја одржа парада без спорните ракети

пред 2 години