Ознака: северна кореја
Свет

Севернокорејците во паника ги полнат фрижидерите

пред 4 мес.
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 10 мес.
откако пјонгјанг денеска лансираше ракета

САД ја повика Северна Кореја да се воздржи од провокации

пред 11 месец
според јужнокорејски весник повикувајќи се на дипломатски извори

Ким испратил писмо до Трамп: Подготвен сум за нов состанок

пред 11 месец
Средба на шефовите на дипломатии

Јапонија, Кина и Јужна Кореја ќе соработуваат за денуклеаризацијата на Северна Кореја

пред 12 мес.
Ракетните тестирања претставуваат право на самоодбрана

Пјонгјанг: Нема разговори меѓу двете Кореи додека има воени вежби

пред 1 година
ким повторно провоцира?

Сеул тврди дека Северна Кореја истрелала нови две ракети во морето

пред 1 година
СПОРЕД ВМРО-ДПМНЕ власта испраќа порака до новинарите или да замочат или ќе одат во затвор

Арсовски: Заев со неговиот акциски план сака да не направи како Северна Кореја

пред 1 година
провокативен потег

Северна Кореја лансирале два неидентификувани проектила

пред 1 година
Ким Џон Ун во обиколка на погон за изградба на подморници

Северна Кореја бара начин да изгради подморница која може да носи нуклерани глави

пред 1 година
Свет

Трамп стана првиот американски претседател кој стапнал во Северна Кореја (ВИДЕО)

пред 1 година
основачот на виетнам е балсамиран пред 50 години

Руски експерти ќе ја спасуваат мумијата на Хо Ши Мин

пред 1 година
Свет

Си Џипинг во четврток во прва посета на Северна Кореја

пред 1 година
Јужнокорејскиот министер за одбрана смета дека соседите не ја „пречекориле границата“

Јужна Кореја нема да го зголеми притисокот врз Северна Кореја поради ракетните проби

пред 1 година
по вчерашната средба со Путин

Ким: Мирот на Корејскиот Полуостров ќе зависи од САД

пред 1 година
антонио гутереш со порака до двајцата лидери

Генералниот секретар на ОН ја поздрави средбата меѓу Путин и Ким

пред 1 година
историска средба на двајцата лидери

Ким тргна кон Владивосток на состанок со Путин (ФОТО)

пред 1 година
потребен е нов пристап

Ким Јонг Ун: Неуспехот на преговорите со САД ја поврати опасноста од враќање на напнатоста

пред 1 година
изленоста на парламентарните избори е 99,99 отсто

Во Северна Кореја не гласале само оние кои се во странство или работат на море

пред 1 година
милион луѓе во северна кореја излегуваат на парламентарни избори

Избори на севернокорејски начин: Се бираат 700 пратеници

пред 1 година