Ознака: серија а
Спорт

Jувентус, Милан, Интер и Рома загубија во исто коло од Серија А за прв пат по 67 години

пред 1 година
Спорт

Koло на исклучени тренери во Серија А

пред 2 години
Спорт

„Серија А“ сигурно ќе почне и ќе заврши но не се знае кога

пред 3 години
Спорт

Нема гледање фудбал за џабе: Во Италија затворени сајтови кои емитуваат Серија А

пред 4 години
од почит кон соиграчите на Јувентус

Роналдо одби да ја носи ознаката на најдобaр играч во Серија А

пред 4 години
Спорт

Серија А со тројца Македонци: Во првото коло Несторовски ќе игра против Милан, Пандев на „Олимпико, Елмаз гостува во Фиренца (ФОТО)

пред 4 години
ново признание за португалецот

Роналдо најкорисен фудбалер на сезоната во Серија А

пред 4 години
последен пат ќе го води Јувентус против Сампдорија на 26 мај

Алегри нема да биде тренер на Јувентус следната сезона

пред 4 години
Шансите за тоа се вели 60 отсто

Антонио Конте се враќа на „чизмата“ со Интер, Милан и Рома како можни дестинации

пред 4 години
целта му е да влезат во лигата на шампионите

Гатусо: Тимот на Милан не е мртов, имам важечки договор уште две години

пред 4 години
срушен рекордот на Руи Барош стар 29 години

Роналдо на врвот на листата на португалски стрелци во Серија А

пред 5 години
португалецот не престанува да ги поместува границите

На Роналдо му требаат уште 4 гола до крајот на 2018

пред 5 години