Ознака: реџеп таип ердоган
Македонија

Ердоган разочаран: Цел Запад застана на страната на терористите

пред 8 мес.
по петчасовна средна на ердоган и пенс

Турција и САД се договорија

пред 9 мес.
Регион

Го чуваат специјалци:Ердоган во Белград се вози со блиндиран Мерцедес (ВИДЕО)

пред 9 мес.
Регион

Ердоган: Турција не може да прими нов бегалски бран од Сирија

пред 10 мес.
при посетата на најголемиот саем за авијација МАКС

Ќе платиш ли и за мене?: Путин му купи сладолед на Ердоган (ВИДЕО)

пред 10 мес.
судирите во провинцијата Идлиб ги зголемуваат тензиите

Состанок во Москва: Путин и Ердоган бараат заеднички став за Сирија

пред 10 мес.
турскиот претседател предупредува

Ердоган: Нема докази дека рускиот С-400 може да го загрози НАТО

пред 11 месец
Турската војска ќе спроведе операција источно од реката Еуфрат

Ердоган ќе тргне против Курдите во Сирија

пред 11 месец
Најава на турскиот претседател

Ердоган планира заедничко производство на оружје со Русија

пред 12 мес.
Најстрога казна откако е укината смртната

Турција осуди високи воени лица на 141 доживотна казна затвор

пред 1 година
Регион

Ердоган: Турција не само што купува американски авиони Ф-35, туку и учествува во нивно производство

пред 1 година
нема намера да прави чекор назад

Ергодан: Набавката на С-400 од Русија е завршена работа

пред 1 година
на 25 годишнината од медитеранскиот дијалог

Северно-атлантскиот совет ја посети Турција

пред 1 година
бара прегласување

Ердоган не се откажува од Истанбул

пред 1 година
Регион

Mетју Палмер во Тирана, Ердоган во  Русија

пред 1 година
се сомнева во резултатот

Ердоган бара да се пребројат гласовите во Истанбул

пред 1 година
Регион

Партијата на Ердоган победи и на локалните избори во Турција

пред 1 година
пренамена може само со одобрение од УНЕСКО

Ердоган не може да го менува статусот на Света Софија

пред 1 година
Ќе се одржи заседание на Руско-турскиот совет за соработка на високо ниво

Трета посета на Ердоган на Русија годинава

пред 1 година
озил и неговата свршеница лично му ја врачиле поканата

Месут Озил го покани на свадба турскиот претседател Ердоган

пред 1 година