Ознака: раст
Економија

Славески: Срамота во период на криза власта да зголемува даноци на граѓаните, од ветените 5% БДП секоја година добивме 0.7% за четири години

пред 3 години
Македонија

Фирмата на братот на Љупчо Николовски направила раст на приходи за неверојатни 2100%, а 55 илјади лица во Македонија остана без работа

пред 3 години
Економија

Бесими: Годинава се очекува закрепнување на инвестициската активност, на потрошувачката и на нето странската побарувачка

пред 3 години
Економија

Нарадна банка: Раст и на депозитите и на кредитирањето

пред 4 години
податоци на народна банка

Раст на депозитите и кредитите во првиот квартал годинава

пред 4 години
бизнисот ќе биде во фаза на застој поради изборите

ССК не очекува да се постигне раст од 3,5 проценти

пред 5 години
Инфлацијата е во зоната на умерени промени

НБ: Економската активност покажува раст и во третиот квартал

пред 5 години
хрватска и црна гора бележат раст во просек од 10 отсто

Скокна цената на становите на Јадранот, еве колку чини квадрат

пред 5 години
Економија

Народна банка очекува раст на БДП од 3,5 отсто согласно со проекциите

пред 5 години
Во август најголем раст на трошоците на живот за зеленчук и туристички аранжмани

Животот во Македонија е се поскап оти постојано растат трошоците на живот

пред 5 години
Економија

Растот на БДП во вториот квартал е понизок од првиот, за Анѓушев бројките се добри (ВИДЕО)

пред 5 години
Економија

Приходи од 281,2 милиони евра лани на пазарот на електронски комуникации

пред 5 години
Економија

Народна банка: Раст на економијата, но поумерен во споредба со првото тримесечје

пред 5 години
тоа и кај нас ги поскапува горивата

Расте цената на нафтата на светските берзи

пред 5 години
Магазин

Научниците преплашени од брзината на растот на нивото на океаните

пред 5 години
Економија

Ацевски: Растот на БДП е потврда за успешните економски политики

пред 5 години
Економија

Раст на индустриското производство во првиот квартал од 8,8 отсто

пред 5 години
Економија

Кинеската економија чекори сигурно : 6,4% раст во првиот квартал

пред 5 години
Нафта од типот Брент е близу 70 долари

Цената на „црното злато“ на светските берзи расте веќе четврти ден по ред

пред 5 години
Според Народна банка

Растот на економијата лани 2,7 отсто

пред 5 години