Ознака: расправа
Македонија

Владата продолжува со манипулациите, денеска нема да расправа за францускиот предлог

пред 2 години
Македонија

Парламентарното мнозинство одби да расправа за крешењето на етичкиот кодекс од страна на спикерот Талат Џафери, ВМРО-ДПМНЕ бара оставка на пратеникот Панчо Минов

пред 2 години
Економија

Петтиот пакет економски мерки се придвижува низ парламентот

пред 3 години
Македонија

Одложена расправата за предметот „Тендери“

пред 3 години
Економија

Денеска надзорна расправа за случајот Еуростандард банка и протест пред Собранието

пред 3 години
Македонија

Собранието ја продолжува расправата за изборот на Кацарска за Уставниот суд

пред 3 години
Македонија

Силјановска: Европското знаменце е важно, но законот требаше да добие позитивно мислење од Венецијанската комисија

пред 4 години
Комисиска расправа за Предлог-законот за урбанистичко планирање

Затуроска: Законски решенија во полза на урбаната мафија

пред 5 години
Според кабинетот на спикерот Талат Џафери

Оставката на Груевски ќе биде прифатена без расправа

пред 5 години
се чека Павле Богоевски да ја закаже седницата

Расправата за мандатот на Груевски одложена за неколку дена?

пред 5 години
Започна расправата за доверба на грчката влада

Ципрас: Мојата совест и историска должност ме натераа да го решам проблемот со името Македонија

пред 5 години
Почна расправата за најобемниот Буџет за 2019 година

Тевдовски: Повисок економски раст, подобар живот и социјална правда

пред 5 години