Ознака: Рашковски
Македонија

И четвртиот осомничен во случајот Рашковски бил хонорарец во Влада

пред 2 мес.
Македонија

Рашковски веќе се обидел да прикрива траги, обвинителката Трајчева за А1 Он вели и дека веќе влијаел врз сведоци

пред 2 мес.
Македонија

Џипот што го вози Рашковски е на име на еден од „тајните хонорарци“ во Владата

пред 2 мес.
Македонија

Рашковски целиот имот го префрлил на своите малолетни деца

пред 2 мес.
Македонија

Мицкоски: Ако си соработник на Зоран Заев, за сомневање за сторен криминал завршуваш со одземен пасош или во куќен притвор, а во суд одиш со рацете во џеб

пред 2 мес.
Македонија

Рашковски донесен во Кривичниот суд Скопје

пред 2 мес.
Македонија

Полицијата го приведе Драги Рашковски, обвинителството бара притвор

пред 2 мес.
Македонија

Кумашинот на Рашковски кој Заев го постави за директор на Бирото за јавни набавки вмешан во организиран криминал

пред 2 мес.
Македонија

Претрес во „Инвоука гроуп“-фирмата поврзана со софтверот што го набави Рашковски

пред 2 мес.
Македонија

Најголемото достигнување на Николовски е путерот, за Рашковски не бара разрешување

пред 2 мес.
Македонија

УМС на ВМРО-ДПМНЕ го пречека Рашковски на скопскиот аеродром

пред 2 мес.
Македонија

Тасева: Ставот дека етичкиот кодекс не се однесува на Рашковски не е добар

пред 2 мес.
Македонија

Петрушевски: Љупчо Путерот и Рашковски имаат зголемување на имотот

пред 3 мес.
Македонија

На случаите како со Рашковски треба да се обрне внимание, вели Тасева

пред 3 мес.
Македонија

Павле Богоевски: Не очекувам, но се надевам дека Рашковски побргу ќе се врати во Македонија за да се разреши скандалот за софтверите

пред 3 мес.
Македонија

Стоилковски: Сред колапс на цел систем, десната рака на Диктаторот оди на одмор во Мексико и не гледа сензација?!

пред 3 мес.
Македонија

Стоилковски: Јовески и Русковска судат луѓе за софтвер, ама за Рашковски нема предмет

пред 3 мес.
Македонија

ДКСК истражува зошто софтверот за сообраќајни прекршоци е платен пред да биде тестиран?

пред 3 мес.
Тактиката „молчи ќе потоне темата“ не смее да мине

Рашковски нарачал софтвер кој што не функционира, Македонија тоне во корупција- Јовески и Русковска не отвораат предмет

пред 3 мес.
Македонија

ДКСК отвори предмет за набавката на софтвер од Драги Рашковски, потврди Ивановска

пред 3 мес.