Ознака: ракети
започнува ли војна на блискиот исток

Вака изгледаат ракетите со кои Иран ги гаѓаше Американците во Ирак (ВИДЕО)

пред 10 мес.
провокативен потег

Северна Кореја лансирале два неидентификувани проектила

пред 1 година
Турција, сепак, ќе купува руски ракети

Турско МНР: Набавката на системот С-400 оди според планот

пред 1 година
нема намера да прави чекор назад

Ергодан: Набавката на С-400 од Русија е завршена работа

пред 1 година
Чавушоглу: ова е злосторство против човештвото

Израел ја ракетираше канцеларијата на Турската државна новинска агенција во Газа

пред 1 година
Магазин

„SpaceX“ успешно ја лансираше „Falcon Heavy“ чии три ракети се вратија на земја

пред 2 години
„Фатех“ (Освојувач) тешка е 600 тони

Иран претстави нова подморница од домашно производство (ВИДЕО)

пред 2 години
Погодуваат цел на 500 километри

Руската војска добива нови „Искандер“ ракети (ВИДЕО)

пред 2 години
За Турците да не купат руски систем за против воздушна одбрана

Вашингтон и продава американски ракети „Патриот” на Турција

пред 2 години
Продолжува вербалната војна меѓу Русија и САД

Кремљ го отфрли повикот на САД за отстранување на крстосувачките ракети

пред 2 години
Предупредување на началникот на Генералштабот на Вооружените сили на Русија

Цел на Русија ќе бидат земјите во кои има американски ракети

пред 2 години
Воен договор

Индија купи руски ракети С-400

пред 2 години
Израелските сили ќе продолжи со напади врз Сирија

Израелците без страв од руските ракети

пред 2 години
Северна Кореја слави 70 години самостојност

Северна Кореја одржа парада без спорните ракети

пред 2 години