Ознака: Радмила Шекеринска
Македонија

Шекеринска: За техничкиот премиер дискусијата ќе се води тогаш кога ќе дојде моментот

пред 3 години
министерството за одбрана распиша конкурс

Шекеринска: Пилоти, пријавувајте се на конкурсот

пред 3 години
Македонија

Шекеринска за „бомбата“: Mалку се залетаа

пред 3 години
ел чека пак пука бомби

Шекеринска преку Бесими барала Јакупи во ДИК да гласа во корист на тогашната опозиција?

пред 3 години
бара решенија

Шекеринска не сака да се караме со соседите

пред 3 години
Предупредување на професорот на факултетот за безбедност на Европски универзитет

Шекеринска и Пендаровски ги расформираат „Волците”?!

пред 3 години
Македонија

Според Шекеринска, за ЕУ не бил важен законот за Јавно обвинителство, туку резултатите

пред 3 години
Македонија

Јанушев: Заев и Шекеринска се сидрото кои нѐ влече надолу

пред 3 години
Македонија

Шекеринска заедно со амбасадори и војници денеска ќе ја искачуваат Галичица

пред 3 години
Бледскиот стратегиски форум

Шекеринска:Постигнавме брз прогрес, сега е време ЕУ да покаже брза реакција

пред 3 години
Македонија

Николоски: Дали Шекеринска му кажа на Палмер за чевлите кои ги добила поклон од Боки 13?

пред 3 години
ПОРАКА ОД СПЕЦИЈАЛНИОТ ПРЕТСТАВНИК НА САД

Метју Палмер: Времето на партиски игри и избегнување одговорност е завршено

пред 3 години
Во рок од само неколку дена

Пендаровски повторно на различна бранова должина од власта

пред 3 години
Македонија

Шекеринска: Се надевам дека до крајот на годинава Армијата ќе може да обезбеди борбени возила од САД

пред 3 години
Честитка од министерката за одбрана

Шекеринска: Илинден и АСНОМ се за заедништво, не за поделби

пред 3 години
Македонија

Шекеринска: За две години успеавме во она што 12 години не успеаа

пред 3 години
ШЕКЕРИНСКА ВО ПОСЕТА НА ЕНЕРГЕТСКОТО СРЦЕ НА МАКЕДОНИЈА

РЕК Битола влегува во еколошка фаза – тендерот за филтри тежок 20 милиони евра

пред 3 години
ВИЦЕПРЕМИЕРКАТА ВО ОДБРАНА НА ШЕФОТ во случајот со руските пранкери

Шекеринска: Службите би реагирале ако прислушувале како што правел Мијалков

пред 3 години
Македонија

Шекеринска за министерот Заев: Не е ниту првпат, ниту последен премиер да извршува и министерска функција

пред 3 години
Постои оптимизам

Могерини-Шекеринска: Северна Македонија и Албанија подготвени за преговори со ЕУ

пред 3 години