Ознака: прослава
Македонија

Филипче смета дека пред Нова Година не се потребни дополнителни мерки

пред 2 години
Македонија

Владата оди над Уставот: За Денот на независноста ќе ја промовира албанската нација

пред 3 години
Македонија

Битолска ректорска добрососедска сага – Универзитетско трчање како „прле пред магаре“

пред 3 години
Македонија

Централна прослава на 1000 години од основањето на Бигорскиот манастир ќе се одржи денеска

пред 3 години
седум децении владеење на комунистичката партија

Кина слави 70 години: Ниту една сила не може да разниша голема нација, порача Си Џипинг

пред 5 години
На прославата во градски парк во Скопје

Заев : Изградивме уникатно општество, подигнавме стабилна држава

пред 5 години
Македонија

ВО ЖИВО: ВМРО ДПМНЕ слави 29 години од основањето

пред 5 години
радост и гордост

Ова се пораките од вардаровите играчи испратени од плоштадот Македонија

пред 5 години
од бината на плоштад Македонија

Десингер-Дибиров: Какво време дојде Германец да сака да живее во Македонија

пред 5 години
По освоената европска титула

Скопје и Македонија слават за Вардар (ВИДЕО)

пред 5 години
Македонците порадо не би патувале премногу далеку

За Нова година соседските метрополи поинтересни од европските

пред 5 години
најоригинална прослава на гол

Постигна гол, ја запроси девојката, а судијата го казни

пред 5 години
Одбележан 11 Октомври, Денот на народното востание

Вечна благодарност за хероите што се изборија за нашата слобода

пред 6 години
Преку повик на социјалните мрежи

Во недела вечер пред Собрание се најавува голема прослава против промена на името

пред 6 години
И БОЈКОТИРАМ И ВЛАДАТА ПРАВАТ ПРОСЛАВИ

Република Македонија го слави роденденот поделена

пред 6 години
Владата организира празнична прослава

Тамара и Тијана ќе ни ја честитаат независноста

пред 6 години