Ознака: претседателски избори
Свет

Избори во САД: Повеќе од 150 гласачки кутии кои не се пребројани беа пронајдени во Порторико

пред 11 мес.
Постизборни анализи

Албанските гласачи клучни за победата на Пендаровски, Мицкоски си ја потврди позицијата и легитимитетот

пред 2 години
течат роковите за приговори

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори

пред 2 години
лидерот на сдсм гласаше во струмица

Заев: Верувам во успешни избори, со забрзано темпо да продолжиме напред

пред 2 години
Претседателот Ѓорге Иванов по денешното гласање

Иванов: Новиот претседател да ги исполни сите ветувања (ВИДЕО)

пред 2 години
лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гласаше во Влае

Мицкоски: И покрај сите злоупотреби и притисоци, Македонија ќе добие жена претседател (ВИДЕО)

пред 2 години
чија е партијата?

Левица: Апасиев ја става партијата во функција на исполнување на цензус (ВИДЕО)

пред 2 години
за вториот круг од претседателските избори

Села: Алијансата до четврток ќе реши дали ќе даде поддршка за некој од кандидатите

пред 2 години
ПРЕМИЕРОТ СО НОВИ ОЦЕНКИ ЗА ПРВИОТ ИЗБОРЕН КРУГ

Заев: Нашите гласачи испратија порака на незадолство од наши неодговорни функционери

пред 2 години
Интервју со кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Сиљановска: Во првиот круг започна делегитимирањето на власта, тој процес треба да заврши во вториот круг

пред 2 години
И изборната кражба во 2014 година падна во вода

Зошто Пендаровски и во „скандинавски избори“ не стигна до минатата бројка?

пред 3 години
кој има причина да слави

Пендаровски победи, власта изгуби на изборите

пред 3 години
Украина доби нов шеф на државата

Прва задача на комичарот кој стана претседател е ослободување на украинските морнари

пред 3 години
Претседателот Иванов гласаше во првиот круг од претседателските избори

Иванов: Македонија заслужува да и припадне она за кое се изборила досега (ВИДЕО)

пред 3 години
лидерот на ВМРО-ДПМНЕ гласаше во првиот круг од претседателските избори

Мицкоски: Граѓаните да бидат гласни против лагите, корупцијата, невладеењето на правото

пред 3 години
премиерот зоран заев гласаше во струмица

Заев: Сериозна зрелост ќе покажеме ако демонстрираме демократичност во изборите

пред 3 години
кандидатот за претседател блерим река го оствари своето право на глас

Река: Со денешното гласање ќе докажеме дека сме држава подготвена за членство во ЕУ

пред 3 години
Претседателскиот кандидат на СДСМ и на ДУИ гласаше во првиот круг

Пендаровски: Очекувам масовна поддршка за патот на Северна Македонија кон ЕУ и НАТО

пред 3 години
Македонија

ВО ЖИВО: ДИК соопштува колкава е излезноста до 17 часот

пред 3 години
Македонија

Се гласа за петтиот претседател на шестите директни избори (ВИДЕО)

пред 3 години