Ознака: преговори
по неуспехот во преговорите

Шпанија се соочува со четврти избори за 4 години

пред 5 дена
По повеќе од 7 часа преговарање

Преговорите пропаднаа

пред 5 дена
Македонија

Заев: Слушнат глас, снимен разговор – се што може да биде индиција за криминал треба да се користи

пред 6 дена
два неидентификувани проектили завшија во море

Северна Кореја повикува на дијалог додека лансира ракети

пред 6 дена
Детали од средбата во Министерство за правда

Јовевски на консултации кај Десковска – што ќе се прави по писмото од Јанева?

пред 2 недели
ОДРЖАНИ НОВИ ПРЕГОВОРИ

„Планот Б“ не е на маса, се бара компромис за СЈО

пред 2 недели
Штрајкот за СОНК беше успешен

СОНК од утре на преговори со МОН: Ако нема договор, ќе има генерален штрајк

пред 2 недели
Нема приближување на ставовите

Власта и опозицијата и натаму на своите позиции за законот за ЈО

пред 2 недели
ДА СЕ СПРЕЧИ ВЛИЈАНИЕ НА РУСИЈА И НА КИНА

Хајко Мас побара Македонија и Албанија да почнат преговори со ЕУ во пакет

пред 2 недели
Анализа на поранешниот амбасадоир и кандидат за претседател

Блерим Река: Без закон за ОЈО и расветлување на „Рекет“ нема датум во октомври

пред 3 недели
Пред пратениците да го рагледуваат предлог-законот

Во понеделник средба на Работната група за Законот за ЈО

пред 3 недели
британскиот премиер бара повторно преиспитување на договорот

Финскиот премиер му порача на британскиот колега Џонсон дека ЕУ нема да преговара за Брегзит

пред 4 недели
Ракетните тестирања претставуваат право на самоодбрана

Пјонгјанг: Нема разговори меѓу двете Кореи додека има воени вежби

пред 1 месец
интеграцијата не се реализира со лажни лобирања вели албанскиот претседател

Илир Мета со иронија кон Еди Рама: Во ваква длабока криза нема отворање на преговори со ЕУ

пред 2 мес.
Кандидатката за нов претседател на Европската комисија со отворени карти

Фон дер Лајен се залага за датум за преговори на Северна Македонија и Албанија со ЕУ

пред 2 мес.
Свет

Долги и мачни преговори во Брисел: Земјите членки и натаму поделени кој да ја предводи ЕУ

пред 3 мес.
откако делегацијата за преговори со белград е прогласена за неуставна

Косовската опозиција бара оставка на Владата и предвремени избори

пред 3 мес.
Студен туш од францускиот амбасадор

Тимоние: Блесаво е да барате датум за преговори овој период, нема веќе да се глупираме

пред 3 мес.