Ознака: предмети
Македонија

Јавното обвинителство ги презеде предметите од СЈО

пред 4 мес.
Македонија

Дескоска: Носењето на законот за ЈО веќе не е нужно, предметите на СЈО ќе имаат завршница

пред 4 мес.
Македонија

СЈО денеска треба да се произнесе за предметите што ги побара ЈО

пред 4 мес.
Македонија

СЈО утре ќе се произнесе како ќе постапува по барањето за преземање на предметите

пред 4 мес.
ХАОСОТ СЕ ПРОДЛАБОЧУВА

СЈО не добило писмо од Јавното обвинителство, не може да извести како ќе постапува со предметите

пред 4 мес.
Блокирано судството со префрлањето на предметите

Алексиќ: Ситуацијата која настана со предметите на СЈО треба да ја реши Собранието

пред 4 мес.
Македонија

Костадинов: Сите случаи на СЈО да се процесираат, одговорност за сите

пред 5 мес.
по вчерашниот потег на Јанева

Фетаи: Не е битно дали ќе гони Фатиме или Вилма

пред 5 мес.
Расчистување на дилемите

СЈО потврди – барањето на Јанева стигнало преку Кривичен суд

пред 5 мес.
МВР излезе со детали за синоќешната акција

Тројца дилери уапсени, еден во бегство, дилале кокаин на банкари, адвокати, директори, менаџери на кафе барови

пред 8 мес.
Седница на ДКСК

Антикорупционерите со четири предмети за Зоран Заев

пред 9 мес.
Кривичниот суд бара

Обвинителот Јовевски да каже кој е надлежен за предметите на СЈО

пред 12 мес.