Ознака: помош
Економија

Битиќи: Угостителите добиваат финансиска поддршка како и сите останати сектори

пред 9 мес.
Македонија

Владата им препорачува на државните институции да донираат пари за обновување на „Глобал“

пред 9 мес.
Економија

ССМ: Да се преземат сите напори со петтиот пакет мерки да им се помогне на работниците

пред 9 мес.
Економија

За да не им ги земат извршители, граѓаните со блокирани сметки до петок да ја подигнат помошта од 6.000 денари

пред 10 мес.
Економија

Заев: Во тек е исплатата на финансиската помош, средствата може да ги користат без рокови

пред 10 мес.
Економија

Добиените 6.000 денари може да се земат во кеш, да се плаќаат сметки или да купуваат производи од кој било производител

пред 10 мес.
Економија

Објавена е ажурирана листата на која може да проверите дали ви следува финансиска помош од 6.000 денари

пред 10 мес.
Македонија

Податоците се ажурираат: Граѓаните не можат да проверат дали добиле финансиска помош од Владата

пред 10 мес.
Економија

Овде може да проверите дали сте опфатени во четвртиот сет мерки

пред 10 мес.
Магазин

Страдна естрада: Уметниците ќе добијат по 21.000 денари помош од владата

пред 10 мес.
Економија

Помошта од 6.000 денари ќе се исплати во средината на месецов, парите може да се трошат до 25 декември

пред 11 мес.
Економија

Ако сте добиле картичка „Купувам домашно“, сега нема да добиете 6.000 денари на сметка

пред 11 мес.
Економија

Државната помош ќе се исплаќа на трансакциска сметка – кога и како граѓаните ќе можат да ги трошат овие пари?

пред 11 мес.
Економија

И граѓаните со блокирани сметки ќе добијат по 6.000 денари

пред 11 мес.
Економија

Сто и дваесет милиони денари од Буџетот за туристичките агенции

пред 12 мес.
Економија

Кривична пријава и глоби од 500 до 10.000 евра ако парите што ги дава државата не стигнат до работниците

пред 12 мес.
Економија

Арсовска: Македонската економија од државата доби најмал пакет помош во Европа

пред 12 мес.
Магазин

Одлуката за помош во вид на платежна картичка од 6.000 денари не ја прифаќаме, порачаа од Здружението „Музика – Сега!“

пред 12 мес.
Економија

Димитриеска-Кочоска: 49 фирми добиле 53 милиони евра, a максимален износ по фирма e 1 милион евра. Ало, Влада, се слушаме?

пред 1 година
Македонија

Потпишан договор за јапонска грант помош за економски и социјален развој

пред 1 година