Ознака: полициски час
Македонија

Од денеска полициски час од 23, во кафуле ќе можеме да седиме до 22 и 30 часот

пред 1 ден
Македонија

Од вечерва пак има полициски час

пред 4 дена
Економија

Се отворија терасите на кафулињата и рестораните, ќе работат до 20 и 30 часот

пред 1 нед.
намален полицискиот час

Од денеска еден час подолго ќе бидеме надвор

пред 1 нед.
Македонија

Владата ги усвои новите мерки: Пократок полициски час и отворање на угостителите!

пред 1 нед.
Македонија

Полициски час од 21 часот и отворање на летните тераси на угостителските објекти, предлага Комисијата за заразни болести

пред 1 нед.
Македонија

Денеска ќе се знае дали власта ќе не затвори за Велигден!

пред 1 нед.
Македонија

Комисијата препорача продолжување на рестриктивните мерки, Владата денеска ќе донесе одлука

пред 2 недели
Македонија

Комисијата за заразни болести одлучи да ги продолжи рестриктивните мерки за една недела

пред 2 недели
Македонија

Се размислува за продолжување за уште една недела на рестриктивните мерки

пред 2 недели
Македонија

„Амнести Интернешнл“: Забpaната за верски coбири беше применета на селективен начин со полициcкиот чac во Maкедонија

пред 4 недели
Македонија

Заев со апел до граѓаните да се почитуваат мерките за заштита: Не излегувајте ако не е потребно и никако не се групирајте!

пред 1 месец
Македонија

Од денеска двонеделен полициски час од 20 часот

пред 1 месец
Економија

Угостителските објекти се затвораат од утре: Без основни приходи ќе останат околу 30.000 граѓани, бараат итна финансиска помош

пред 1 месец
Македонија

Куртуливме од нови мерки

пред 1 месец
Македонија

Од денеска: Полициски час од 22 до 05 часот, движење само со посебни дозволи

пред 2 мес.
Македонија

Владата денеска одлучува, ќе има ли нов полициски час?

пред 2 мес.
Македонија

Стигна вакцината нарeчена полициски час: Короната напаѓа после 22 часот, до 21 е мирна!

пред 2 мес.
Регион

Црна Гора го враќа полицискиот час

пред 3 мес.
Свет

Четврта ноќ по ред се протестира во Холандија поради полицискиот час

пред 3 мес.