Ознака: полициски час
Македонија

Филипче: Засега нема потреба од воведување полициски час, рестриктивните мерки се доволни

пред 5 мес.
Регион

Во Подгорица и Цетиње од воведен полициски час

пред 5 мес.
Македонија

Заев: Нема показатели кои би укажувале дека е потребно да се воведе полициски час или карантин поради пандемијата

пред 5 мес.
Регион

Солун од утре во 14-дневен карантин: Од дома ќе се излегува само со СМС порака

пред 6 мес.
Свет

Премиерот Конте пресече: Италија воведува полициски час

пред 6 мес.
Свет

Шпанија воведе вонредна состојба и воведе полициски час од 23 до 6 часот наутро

пред 6 мес.
Регион

Полициски час во Грција

пред 6 мес.
Македонија

Бројот на заболени ги преполнува капацитетите, може да се воведе полициски час

пред 6 мес.
Македонија

Пановски: Вирусот се повеќе се шири, потребно е враќање на полицискиот час

пред 6 мес.
Свет

Ломбардија воведува полициски час од 22 октомври

пред 6 мес.
Регион

Во Словенија од денес полициски час

пред 6 мес.
Свет

Полициски час од вечерва во Белгија, се затвораат баровите и рестораните

пред 6 мес.
Македонија

Д-р Даниловски предлага полициски час од 21 часот

пред 6 мес.
Свет

Во Франкфурт ќе биде воведен полициски час од 22 часот

пред 6 мес.
Регион

Црна Гора го враќа полицискиот час и ги затвора угостителските објекти во одредени општини

пред 7 мес.
Македонија

„Дојде животот“: Oд денеска нема веќе полициски час

пред 11 мес.
Македонија

Дојде живот: Власта предизборно го укина полицискиот час а ги отвора и кафулињата

пред 11 мес.
Македонија

В недела протест: Народот се крева против полицискиот час на Владата

пред 11 мес.
Македонија

Oд денеска полицискиот час е од 19 часот, но сите ќе носиме маски

пред 12 мес.
Македонија

Полицискиот час наместо од 16 од 19 часот, за викенди од сабота од 15 до понеделник до 5 часот

пред 12 мес.