Ознака: полиција
Македонија

Ѓорѓиевски: Функционери на СДСМ напаѓале полицајци – ЈО да ги расветли сите случаи

пред 5 години
компјутерски криминал

Откриен нелегален мобилен оператор во стан на велешанец

пред 5 години
епилог од полициската акција на островот

Сите осомничени за нападите на Шри Ланка се уапсени или загинати, тврди полицијата

пред 5 години
во касарна „Илинден“

Полицаец застрела колега при чистење на пиштолот

пред 5 години
Регион

Албанската полиција уапси Косовец за грабежот на аеродромот во Тирана

пред 5 години
Македонската полиција ги фати

Лица од Косово и Албанија собирале средства низ Тетово за лажни донации

пред 5 години
Регион

Уапсен жител на Подградец кој киднапирал Македонец поради долг

пред 5 години
Македонија

Уапсен 22-годишник кој превезувал 11 мигранти

пред 5 години
на автопатот Неготино – Градско

Бегал од полицијата со 11 мигранти во возилото

пред 5 години
Се верува дека е дел од шверцот на српските државјани кон крајот на минатиот месец

Романската полиција пронајде 200 килограми кокаин во Црното море

пред 5 години
Бугарската полиција стана хит низ целиот свет

Полицајци се самоиспрскаа со солзавец на протест во Софија (ВИДЕО)

пред 5 години
според министерот за внатрешни работи Небојша Стефановиќ

За Србија упадот во РТС е „македонско сценарио“

пред 5 години
илјадници демонстранти бараат оставка на владата

Нереди во Тирана: Срушена оградата околу кабинетот на Рама, фрлен солзавец (ВИДЕО)

пред 5 години
скршил телефон на фан

Кобно селфи: Конор Мекгрегор уапсен во Мајами (ВИДЕО)

пред 5 години
косовската полиција во акција „челичен прстен“

Приштина ги блокираше патните правци кон северот на Косово

пред 5 години
Македонија

30 годишен македонски државјанин се удавил кај Дубровник

пред 5 години
Протест на жителите на с.Сингелиќ

Патот за Арачиново блокиран од полицијата

пред 5 години
За да не биде исчкртана „Северна“

Полицијата ги чува новите патни табли

пред 5 години
заврши драмата која сееше страв во босна и херцеговина

Убиен серискиот убиец, еден полицаец лесно ранет

пред 5 години
НЕХУМАН МЕТОД НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ВО ИНДОНЕЗИЈА

Со змии испитуваат криминалци (Видео)

пред 5 години