Ознака: Петре Шилегов
Македонија

Во автобусите на ЈСП служен јазик е албанскиот (ФОТО)

пред 1 нед.
Македонија

Уметниците избрани од Шилегов ќе ни пеат пред згради за време на полициски час

пред 6 мес.
Македонија

Шилегов: Не сум нобеловец за да знам кога ќе падне снег

пред 8 мес.
Македонија

Шилегов: Ми викаат дека многу работам ама не знам да се пофалам

пред 10 мес.
Македонија

Ова веќе не е смешно: Шилегов купил еден литар ракија со народни пари

пред 10 мес.
Македонија

Шилегов: Јас повеќе верувам во Господ, отколку во датуми

пред 10 мес.
Македонија

Tрајановски: Шилегов сега сака да гради панорамско тркало и поскап Луна парк

пред 10 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов игра на картата на кратка меморија на граѓаните кога вели дека не сечеле дрва

пред 10 мес.
Македонија

Сите се виновни освен тој: Шилегов бара за загадувањето да ги прашаме градоначалниците на Арачиново и Чучер Сандево

пред 11 месец
Наредната недела треба да се формализира барањето на ГЕС за лиценца за топлинска енергија

Шилегов очекува дека ќе се намали цената на парното греење

пред 12 мес.
речиси нема да го загадуваат воздухот, вели шилегов

Идната пролет Скопје ќе добие нови 33 еколошки автобуси

пред 1 година
кога се отварала 1тв

Шилегов имал само една фотографија со Боки 13

пред 1 година
Македонија

Шилегов до жителите на Аеродром: Заедно го решаваме проблемот со уличните кучиња

пред 1 година
откако градот ќе го преземе управувањето со мрежата

Шилегов најави пониски сметки за парно

пред 1 година
Македонија

Шилегов: Имаме добра стартна позиција против загадувањето

пред 1 година
Македонија

Советниците од ВМРО-ДПМНЕ бараат Шилегов да се откаже од купување нови коли и парите да се пренаменат за пошумување

пред 1 година
Градоначалникот Шилегов објави видео од демолирањето

Вандализиран зелениот кров на ГТЦ (ВИДЕО)

пред 1 година
Градот нема можности самостојно да го финансира проектот

Шилегов чека пари од Владата за да го почне проектот за трамвај во Скопје (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Шилегов: Побарав од Беџети да се урне најновата дивоградба на Матка

пред 1 година
Македонија

Ќе се преименуваат улици, мостови, плоштади -Шилегов ги повикува скопјани да даваат предлози

пред 1 година