Ознака: невреме
Големото невреме направи проблеми во Грција

Потоп во Солун – Куќи и улици под вода и кал

пред 11 месец
околу четвртина од птиците на езерото се повредени или убиени

Силен град уби повеќе од 11 илјади птици во паркот Монтана

пред 12 мес.
едно лице го загуби животот

Силно невреме во Истанбул, Капали чаршија под вода (ВИДЕО)

пред 12 мес.
Првично 80 до 100 проценти штета

Невремето во Преспа го сотре цело земјоделско производство

пред 1 година
Македонија

Вонредна прогноза: Невреме доаѓа кон Македонија

пред 1 година
комисиите интензивно работат на терен вели министерот

За десетина дена ќе има првични проценки за невремето во Преспа

пред 1 година
Македонија

Дежурен телефонски број за повредени македонски државјани во невремето на Халкидики

пред 1 година
КОГА ЌЕ СЕ СУДРАТ ДВА ФРОНТА

Метеролог објасни што е причината за страшното невреме на Халкидики

пред 1 година
Регион

Погодени Саранда, Корча, Валона: Големо невреме во Албанија

пред 1 година
Фотографии од Неа Каликратија

На Халкидики се санираат штетите по невремето (ФОТО)

пред 1 година
Македонија

Дожд и ветер: Големо невреме ја зафати Преспа, прогласена вонредна состојба (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Силно невреме со град во Скопје(ВИДЕО)

пред 1 година
Времето денеска

Претпладне сончево, попладне невреме

пред 1 година
ветеринарот тврди дека животните се навикнати на вакви непогоди

Белградската зоолошка градина под вода (ВИДЕО)

пред 1 година
големо невреме доаѓа кон нас

Белград на вода – бура, громови, поплави, гејзери… тоа е главниот град на Србија денеска (ВИДЕО)

пред 1 година
од ухмр најавуваат

Пад на температурите во следните денови

пред 1 година
НЕВРЕМЕ ВО БАВАРИЈА

Град со големина на голф топче го сотре Минхен: Беше како куршуми да паѓаат од небо!

пред 1 година
не се пријавени поголеми штети

Андреа дојде во Скопје: Урнато дрво во паркот „Жена борец“ (ФОТО)

пред 1 година
Регион

Загреб ја проценува штетата, во БиХ поплави и снег, безбедно во Србија и во Црна Гора

пред 1 година
Македонија

Невреме во северозападниот дел на земјата(ФОТО)

пред 1 година