Ознака: мвр
Македонија

Пријавени 2.964 кандидати за 600 места за полицајци

пред 10 мес.
Македонија

Приведени креаторот и администраторот на „Јавна соба“, ќе им се суди за производство и дистрибуција на детска порнографија

пред 10 мес.
Македонија

Спасовски: Ниту еден обид за злоупотреба на службената положба нема да се толерира

пред 10 мес.
Македонија

Пратеникот Костовски казнет, зборувал на мобилен додека возел од Куманово кон Скопје

пред 11 мес.
Македонија

МВР продолжува да открива групирање: Телефонскиот број за пријавување се уште е во функција

пред 11 мес.
Македонија

Полицајката која „се удри“ во пајакот си даде отказ во МВР

пред 1 година
Македонија

Штипјанец се заканувал на медицинскиот персонал и сакал насилно да влезе на Инфективното одделение

пред 1 година
Македонија

Тројца од терористите имаат македонско државјанство, Австриската полиција преку Европол достави барање за соработка и информации до МВР

пред 1 година
Македонија

Вкупно 110 вработени во МВР заболени од корона вирусот

пред 1 година
Македонија

Поради високата стапка на новозаболени од Ковид-19, нови мерки од понеделник

пред 1 година
Македонија

МВР: За не носење заштитна маска казнети 624 лица

пред 1 година
Македонија

Млада жена почина во Гинекологија Чаир

пред 1 година
Хроника

Санкционирани 374 возачи од нив 92 за пречекорена брзина

пред 1 година
Македонија

Јанкуловска спроведена во затворот Идризово

пред 1 година
Македонија

МВР: Лицата на кои им завршува државниот карантин викендов ќе може да заминат со претходна најава на лицата и возилата што ќе дојдат по нив

пред 2 години
Македонија

Вкупно 79 македонски државјани од утрово до 14 часот излегле на ГП Табановце

пред 2 години
Македонија

МВР: Стабилна е безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

пред 2 години
октомври термин за предвремени или редовни избори

45 или 100 дена: Дали предвремените избори ќе ја скратат и Пржинската влада?

пред 2 години
Македонија

МВР за акцијата во дискотеки: Приведени се две лица

пред 2 години
Усвоен Предлог-планот

Ветингот во МВР ќе го проверуваат и претставници на партиите

пред 2 години