Ознака: Митровица
Регион

РОСУ прави зулум низ Митровица (ВИДЕО)

пред 2 мес.
Регион

Тачи: Нема хуманитарна криза на Северот на Косово

пред 2 години
Иницијатива за обединување на Северот и Југот

Дали Митровица ќе стане еден град?

пред 3 години
Познати новите мерки за Србите во Митровица

Нема веќе пазарење со динари, знамето на Косово мора да се вее

пред 3 години
Ново барање на косовските власти

Митровица да биде една општина

пред 3 години
Србите во Митровица го кренаа гласот

Не тепаат и не тероризираат, нема да го плаќаме арачот на Харадинај (ВИДЕО)

пред 3 години
Наоружани до заби

Како РОСУ ги апси Србите во Митровица (ВИДЕО)

пред 3 години
Состојбата веќе никогаш нема да биде иста

Лазански: Преостанува уште косовските сили да влезат на Северот

пред 3 години
Србите во Митровица се снаоѓаат како знаат

Леб нема, јогурт се трошат последните залихи (ФОТО)

пред 3 години
Се заканува хуманитарна криза

Продавниците на северот на Косово празни (ФОТО)

пред 3 години
Празни рафтови за Србите на Косово

Изгор цени- млеко две евра, јогурт три, Плазма кекс седум

пред 3 години
Косовски специјалци влегоа на Северот

Митровица како воена зона (ВИДЕО)

пред 3 години
Малку му е Косово

Тачи ги сака и Медвеѓа и Бујановац, но не ја дава Митровица

пред 3 години
Спречен терористички напад во последен момент

ИСИС планирал да ја дигне во воздух црквата во Косовска Митровица (ФОТО)

пред 3 години