Ознака: минхен
Спорт

На денешен ден Минхен беше завиен во црно (ВИДЕО)

пред 5 мес.
НЕВРЕМЕ ВО БАВАРИЈА

Град со големина на голф топче го сотре Минхен: Беше како куршуми да паѓаат од небо!

пред 2 години
ЖЕСТОКА СРЕДБА СО ДИЈАСПОРАТА ВО ГЕРМАНИЈА

Коѕијас ќе јадеше ќотек во Минхен заради Преспанскиот договор

пред 2 години
врачено специјалното признание

Заев и Ципрас почестени со награда „Евалд Фон Клајст“ во Минхен (ВИДЕО)

пред 2 години
на панелот по повод наградата „Евалд Фон Клајст" во Минхен

Заев и Ципрас: Им го посветуваме Договорот на младите генерации за нивната иднина, вредеше

пред 2 години
на 55. Минхенска конференција за безбедност

Лавров: Бевме обвинети дека се мешаме во проблемот со промената на името на Македонија, но нема докази

пред 2 години
Откажани стотина летови

Аеродромот во Минехн блокиран од снегот (ВИДЕО)

пред 2 години
За народниот празник на пивото

На Октоберфест испиени 7,5 милиони литри пиво

пред 2 години
Под засилени мерки за безбедност

Викендов во Минхен почнува популарниот Октоберфест

пред 2 години
Економија

Домашни текстилни компании на Саем за облека во Минхен

пред 2 години