Ознака: мило ѓукановиќ
Регион

Ѓукановиќ купи за внукот количка од 6500 евра (ФОТО)

пред 1 нед.
Регион

Седат Пекер бил на свадата на синот на Мило Ѓукановиќ, но со чиј пасош? (ФОТО)

пред 3 недели
Регион

Ѓукановиќ: Бројот на починати и новорегистрирани случаи на Ковид-19 се алармантни, итно да се затворат границите

пред 2 мес.
Регион

Дака, човекот од доверба на Заев, учествувал во киднапирање на претставници на бугарски „Мултигруп“?

пред 2 мес.
Регион

Тежи милиони: Ѓукановиќ полн како брод

пред 3 мес.
Регион

Новата власт ќе му го остави: Ѓукановиќ и натаму ќе се вози во Мајбах од 600.000 евра

пред 4 мес.
Регион

Новата власт ќе му го земе: Ѓукановиќ се луксузирал во Мајбах од 650.000 евра

пред 5 мес.
Регион

Ѓукановиќ воведува вонредна состојба за да ја спаси фотелјата?

пред 8 мес.
Регион

Кој е Мило Ѓукановиќ: Најбогат политичар на Балканот, ја има под свое цела Црна Гора

пред 8 мес.
Регион

Синот на Аркан разочаран: Ѓукновиќ се претвори во најголем србомрзец

пред 9 мес.
Регион

Ноќевање чини 2.000 долари: Ѓукановиќ за Нова година во луксузен хотел во Мајами (ВИДЕО)

пред 1 година
повторно утка со знамето

Кабинетот на Пендаровски се извини: Црногорското знаме ставено наопаку

пред 2 години
Регион

Владееше уште во СФРЈ: Ѓукановиќ е најдолговечниот политичар на Балканот

пред 2 години
црногорскиот претседател во црквата св.спас

Ѓукановиќ без Пендаровски го посети гробот на Гоце Делчев (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Ѓукановиќ: Нестабилноста на Балканот последица на демократскиот развој на регионот

пред 2 години
црногорскиот претседател во посета на македонија

Пендаровски домаќин на Ѓукановиќ (ФОТО)

пред 2 години
Македонија

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ во официјална посета на земјава

пред 2 години
весела свадба

Ѓукановиќ игра на песните од снаата на Лепа Брена (ВИДЕО)

пред 2 години
претседателска свадба

Не се штедеше: Кога Ѓукановиќ го жени синот единец се мора да е луксузно (ФОТО)

пред 2 години
свадба е голема

Ова е снаата на Ѓукановиќ: На свадбата ќе пеат Милица Павловиќ и Александара Пријовиќ (ФОТО)

пред 2 години