Ознака: манчестер сити
Спорт

Дали Сити вечерва ќе ја сруши африканската клетва?

пред 12 мес.
Спорт

Манчестер сити шампиони и во пиење алкохол

пред 1 година
Спорт

Сити машина за голови: 27 погодоци во седум мечеви

пред 5 години
испишаа историја во англискиот фудбал

Манчестер сити освои тројна круна со победата против Вотфорд

пред 5 години
поради кршење на финансискиот фер-плеј

Можно е УЕФА да го исклучи Манчестер сити од Лигата на шампиони

пред 5 години
Спорт

Манчестер Сити шампион на Англија, Ливерпул ќе се надева на европската титула

пред 5 години
по победата над градскиот ривал

Сити и Ливерпул ја продолжуваат борбата за титулата (ВИДЕО)

пред 5 години
првиот тим од петте најсилни европски лиги

Манчестер сити првиот клуб од „Големата петка” со 150 голови во сезоната

пред 5 години
според искусниот стратег

Манчестер Сити и Јувентус се фаворити за освојување на ЛШ, смета Капело

пред 5 години
уефа отвора истрага

Сити се финансира од сомнителни пари од Кајманските Острови

пред 5 години
втор најголем договор во Премиер лигата

Манчестер Сити преминува на Пума за 760 милиони евра

пред 5 години
нашата цел е да се освои следната средба

Гвардиола ги нарече „апсурдни“ прогнозите за освојување четири трофеи оваа година

пред 5 години
ПСЖ нуди 80 милиони евра за 21-годишниот Френки де Јонг

Европските великани застанаа во ред за новата ѕвезда на Ајакс

пред 6 години
Спорт

Победа на Сити во градското дерби во Премиер лигата (ВИДЕО)

пред 6 години
Спорт

Манчестер Сити пресилен за Саутемптон Убедливи 6:1 за водечката екипа во Премиер лигата (ВИДЕО)

пред 6 години
Сите голови од Лигата на шампионите

ЦСКА го изненади Реал, агонијата на Јунајтед продолжува (ВИДЕО)

пред 6 години
Спорт

Лион го освои Манчестер, исклучување за Роналдо (ВИДЕО)

пред 6 години